'Sicilimizde tertemiz Kuvayı Milliye var'

Erdoğan’ın ‘zillet ittifakı’ sözlerine yanıt veren Öztrak, “Kendisine oy vermeyen tüm yurttaşlarımıza ‘hain, terörist’ demesini kabul edemeyiz. Orada bir duracak, haddini, yerini bilecek. Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Sicilimizde tertemiz Kuvayı Milliye var. Varsa ellerinde bir delil, mahkemeye verirler” dedi...

'Sicilimizde tertemiz Kuvayı Milliye var'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün partisinin MYK toplantısı devam ederken açıklama yaptı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztrak, tanzim satış uygulamalarıyla ile ilgili “iktidarın milletten koptuğunu” söyledi. Öztrak, “Millet tavuk kemiği, kuzu kulağıyla nefsini köreltmeye çalışırken, bu beyler sosyetik yaşamlarına devam ediyorlar” dedi. Öztrak şöyle devam etti:

‘Fakir fukara kuyrukta’

“Milleti soğan, domates, biber için iki saat kuyruğa soktular. Neymiş ucuz vereceklermiş. ‘Bu kuyruk refah kuyruğu’ dediler. Yahu millet 2 saat orada çok yüksek refah sahibi olduğu için beklemiyor. O kuyruklarda fakir fukara bekliyor. Bir de vatandaşlara alay eder gibi, ‘bu refah kuyruğudur’ diyorlar. Şimdi bu kuyruklarda kuru fasulye, mercimek, nohut satacaklarmış. Yakında bu tanzim satış çadırlarında margarin de deterjan da ampul de satacaklar, milleti de kuyruklara sokacaklar. Ülke savaşa girmemiş, doğal afet yok, ama milletimize söylüyorum; eğer bunların kulağı çekilmezse bunlara bir sarı kart gösterilmezse yeniden karne dönemi geliyor.”

Eskiden Cumhurbaşkanlığı makamının “milletin birliğini” temsil ettiğini, kendi milletine “zillet” ve “illet” gibi ifadeler kullanmadığını söyleyen Öztrak, şöyle devam etti:

“Parti genel başkanına Cumhurbaşkanı gömleğini giydirdiğimizde, birkaç belediyeyi kaybetmemek için milletin yarısına hakaret etmekten, terörist, hain demekten çekinmiyor. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı milletine böyle konuşuyorsa o ülkenin başka düşmana ihtiyacı yoktur. Kendisine oy vermeyen tüm yurttaşlarımıza ‘hain, terörist’ demesini kabul edemeyiz. Orada bir duracak, haddini, yerini bilecek. Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Çok şükür bizim sicilimizde, teröristlerle Oslo’da pazarlık masası kurmak yok. Bizlerin sicilinde, ‘ne istedin de vermedim’ diye ağlaşan da yok. Çok şükür sicilimizde tertemiz Kuvayı Milliye var, Atatürk var. Herkesi kendileri gibi sanmasınlar, savcılar mahkemeler ellerinde. Varsa ellerinde bir delil götürürler mahkemeye verirler. Bunun ötesi boş konuşmadır. Bunların derdi, 31 Mart’a kadar aş, iş konuşulmasın.”

‘Delil varsa dava açsın’

Öztrak, Erdoğan’ın “seçim sloganlarını Pensilvanya belirliyor, aday listelerine Kandil’den müdahale ediliyor” açıklamasının sorulması üzerine, şunları söyledi:

“Şimdi Cumhurbaşkanı bunları söylüyorsa elinde birtakım deliller olması gerekir. Verecek o zaman bu delilleri, savcıların eline açacak davayı. Dava açmıyor. O zaman ne oluyor? Sadece vatandaşın gündemini değiştirmeye çalışıyor. Kimler terörle iş birliği yaptı diye arıyorsa, dönecek bir geçmişte söylediği laflara bakacak. İlk Kürdistan lafını 2013’te kim kullandı? Kürdistan, Lazistan varmış eyaletlerden korkmamak lazımmış. Bu laflar kimin lafı? Kendisinin lafları.”

‘İtirazı bekliyoruz’

Öztrak, partisinin Muğla Bodrum adayı Mustafa Saruhan’ın adaylığının il seçim kurulu tarafından düşürülmesi konusunda ise “Burada bir adli sorun var. Bununla ilgili olarak adayımız ve örgütümüz itiraz etmiş durumda. Bu itirazın olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz” dedi.

DSP’ye ‘Atatürkçülük’ yanıtı

Öztrak, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın “Gardırop Atatürkçüleri halkın şamarını yiyecek” açıklamasına da şu karşılığı verdi:

“Tabii CHP, Atatürk’ün kurduğu ve iki büyük eserimden biridir dediği parti. Dolayısıyla biz Atatürkçülüğü kimseden öğrenmek durumunda değiliz. Bir seçim sürecine giriyoruz, çok ilginçtir bir muhalefet partisi iktidar yerine, ana muhalefet partisiyle uğraşmayı tercih ediyor. Ben böyle bir atışmanın, milletimizin sorunlarını çözmek bakımından hiçbir kıymeti harbiyesi olmayacağını düşünüyorum.”

Karabük'te ayakları kesik, ölü kedi bulunduKarabük’te, ayakları kesilmiş olarak ölü kedi bulundu. Olaya tepki gösteren mahalleli, kedinin işkence yapılarak öldürülmüş olabileceğini düşünürken, polis olayla ilgili çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber