Sivas’ta alarm

Sivas Madımak katliamının yıldönümü nedeniyle bugün düzenlenecek anma programları kapsamında kentte güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkartıldı.

Otel çevresi ve anma programına katılacakların geçiş güzergahlarında 3 bine yakın polisin görev alacağı bildirildi. Anma etkinlikleri sabah saatlerinde gerçekleştirilecek. Önceki yıllarda olduğu gibi kentte Valilik ve Belediye öncülüğündeki protokol üyeleri eski Madımak Oteli, bugünkü adıyla Sivas Bilim ve Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek, olayda ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu anı köşesine karanfil bırakacak. Alevi Dernekleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılacağı büyük anma programına katılacak gruplar ise Seyrantepe Mahallesi’nde toplandıktan sonra katliamın yaşandığı Madımak Oteli’ne yürüyecek. Gruplar bu yıl da eski Madımak Oteli binasının ’utanç müzesi’ olması isteklerini tekrarlayacak.

Av tüfeğiyle dehşet saçtılarAdıyaman'da 3 katlı eve kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından otomobilden av tüfeği ile ateş açıldı. Saldırıda yaralanan olmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber