Sivas'ta gözaltına alınanlardan 3'ü İstanbul'a gönderildi

SİVAS'ta geçen çarşamba günü Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan 12 kişiden, eski ülkü ocakları başkanları Bekir Çelik ve Oğuz Bulut ile Ersin Dönenci, özel ekiple İstanbul'a götürüldü. 2 kişinin daha önce serbest bırakıldığı operasyonla ilgili gözaltında tutulan 7 kişi ise bugün Sivas adliyesine sevkedilecek.
Sivas Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi'nde üç gündür sorguları süren zanlılardan 3'ü, İstanbul'da Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz'ün talimatıyla bugün saat 04.00 sıralarında polis ekibi gözetiminde özel bir araçla İstanbul'a götürüldü. Bekir Çelik, Oğuz Bulut ve Ersin Dönenci ile birlikte bu kişilerde bulunduğu ileri sürülen ruhsatsız 1 tabanca, suikastlerde kullanıldığı belirtilen 1 kalem tabanca, 2 el bombası, 5 ruhsatsız av tüfeği ve bu silahlara ait çok sayıda mermi ile Oğuz Bulut ve Bekir Çelik'in, Susurluk hükümlüsü özel harekatçı eski polis şefi İbrahim Şahin'le çekilmiş fotoğrafları ve diğer dokumanlar da İstabul'a gönderildi.
Terörle Mücadele Şubesi'nde tutulan 7 zanlının da bugün Sivas'ta adliyeye sevkedilmesi bekleniyor.
Bu arada operasyon kapsamında Tokat'ta gözaltına alınan 2 zanlı ise daha önce İstanbul'a götürülmüştü.

Çocuk parkında pitbull dehşeti!İstanbul Küçükçekmece'de dedesiyle birlikte parka oyun oynamaya gelen 7 yaşındaki çocuğa, pitbull cinsi köpek saldırdı. Vatandaşlar çocuğu, köpeğe sopalarla vurarak kurtarabildi. Korku dolu anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber