Son Dakika... Tartışmalı madde komisyondan geçti

KHK ile ihraç edilen doktorların çalışmasına sınır getiren madde Meclis Komisyonu'nda kabul edildi.

Son Dakika... Tartışmalı madde komisyondan geçti

TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu AK Parti'nin tekriri müzakere önergesi yoluyla sağlık torba yasa teklifinin önceki geceki oturumunda tartışmalar eşliğinde aynen kabul ettiği 5. maddesini yeniden ele aldı. AK Parti'nin verdiği değişiklik önergesi ile de maddede kısmi yumuşamaya gidildi.

SAĞLIK TORBASINDA 'CEZA' MADDELERİNE TIRPAN...

Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda sağlık torba yasa teklifinin görüşmeleri 5. maddeyle ilgili krizin aşılmasının ardından hızlandı.

Partiler arası sağlanan uzlaşma çerçevesinde de teklifte AK Parti önergeleriyle son dakika rötuşları yapıldı. Kabul edilen önergelerle izinsiz ya da verilen izne aykırı olarak sağlık beyanı ile ürün tanıtım ve satışını yapanlara 20 bin liradan 300 bin TL'ye idari para cezası verilmesini öngören 8. madde teklif metninden çıkarıldı.

Kabul edilen bir başka önerge ile de reçetesiz ilaç satışı yapan eczanelere kutu başına 2 bin TL'ye kadar para cezası getiren 10. maddesi de aynı şekilden tekliften çekildi. AK Parti ayrıca teklifin yardımcı eczacılık sistemini kaldıran 12 ve 13. maddeleri de tekliften çıkardı

Tartıştığı üvey kardeşi tarafından bıçaklanarak öldürüldüİzmir'in Bayraklı ilçesinde, Efecan Demirtaş (25), tartıştığı üvey kardeşi Alper Demirtaş tarafından evinde bıçaklanarak öldürüldü. Alper Demirtaş (19) polis ekiplerince yapılan çalışmayla kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber