Susurluk sanığı Ağar 5 günlük rapor aldı

Susurluk Davası kapsamında bugüne kadar yargılanmayan Doğru Yol Partisi ve Demokrat Partisi eski Genel Başkanı Adalet ve İçişleri eski Bakanı ve Emniyet eski Genel Müdürü Mehmet Ağar, Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmasına sağlık raporu sunarak katılmadı.

Mehmet Ağar’ın, Susurluk Davası kapsamında hakkında “cürüm işlemek amacıyla silahlı teşekkül oluşturmakö, “gıyabi tutuklu sanığın gizlenmense yardım etmekö ve “görevi suistimalö suçlarından Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı.

Ağar’ın avukatı Abdullah Egeli Mahkeme Başkanlığına dün 5 günlük sağlık raporu verdiklerini açıkladı. Henüz başlayan duruşmanın, sunulan sağlık raporuna istinaden ertelenmesi bekleniyor.

Ağar hakkında Susurluk Davası kapsamında dava açıldı. Ağar milletvekili seçildiği için dokunulmazlığı nedeniyle yargılanamamıştı. Dokunulmazlığı düşen Ağar’ın dosyası Danıştay Birici Dairesine gönderilmişti. Daire, Ağar’ın lüzum-u muhakemesine karar vermişti. Dosya daha sonra Yargıtay 8. Ceza Dairesine gönderildi. 8. Ceza Dairesi Ağar’ın suçun işlendiği tarihte Emniyet Genel Müdürü olduğunu belirterek görevsizlik kararı vermiş ve dosyayı Ankara Ağır Ceza Mahkemesine göndermişti.

Vazgeçilmez oldu! Tadına bakan unutamıyor...Balkanlardan göçlerle birlikte Anadolu mutfağına giren 'damat paçası' yemeği, düğün ve bayram yemeklerinin vazgeçilmezi oldu. Bursa'da bir işletmenin müşterilerine sunduğu, kuru yufka, tavuk, tavuk suyu, yoğurt ve tereyağı ile yapılan damat paçası, yoğun ilgi görüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber