Geri Dön

Swoboda: Başbakan’la basını konuşmadık

AP Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Hannes Swoboda, Başbakan Erdoğan’la basın özgürlüğü konusunu konuşmadıklarını söyledi

Swoboda: Başbakan’la basını konuşmadık

Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Hannes Swoboda, önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşmede basın özgürlüğüyle ilgili tedirginliklerini ifade ettiği ve “Türkiye’de daha özgür bir basın görmek istiyoruz” dediği yolunda çıkan haberlerin yanıltıcı olduğunu söyledi.
Swoboda, bu konuda yaptığı açıklamada, “Belirtmek isterim ki, Türkiye’de basın özgürlüğüyle ilgili sorunlar heyetimizin Başbakan Erdoğan’la yaptığı görüşmede ele alınmamıştır” diye konuştu. Swoboda, basına bu konuda herhangi bir demeç vermediğini de söyledi.
Öte yandan, Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada da Milliyet’in dün birinci sayfasında yer alan habere atıf yapılarak, Swoboda’nın Başbakan’a “Türkiye’de daha özgür bir basın görmek istiyoruz” şeklinde bir ifade kullanmadığı, haberin gerçekleri yansıtmadığı belirtildi.

Sürsürü mahallesinde arama çalışmalarıElazığ'da meydana gelen deprem sonrası kent merkezinde yıkılan binalarda arama kurtarma çalışması devam ediyor. Ekipler, Sürsürü Mahallesi’nde yıkılan binada çalışma yaptı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber