Trabzon'da bu logoyla 2 bin oy aldı

Trabzon'da ilginç iddia...

Trabzon'da bu logoyla 2 bin oy aldı

Trabzon'da yer basında yer alan habere göre 7 Haziran 2015 seçimlerinde enteresan bir olay yaşandı. İddiaya göre Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi (TURK PARTİ) AK Parti’nin ampul logosuna benzer parti logosuyla tam 1961 oy aldı ve neredeyse BTP’yi yakaladı.

Genel Başkanı Trabzonlu Haydar Baş olan BTP’de 2 bin 288 oy almıştı. Haber 61'in haberine göre Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi'nin (TURK PARTİ) Trabzon’da seçimler öncesi neredeyse hiç bir çalışma yapmadan bu oy almasının logo benzerliğinden olduğu sanılıyor. İddiaya göre bazı seçmenler AK Parti’ye oy verdiklerini sanıp TURK PARTİ’nin logosuna ‘evet’ mührünü vurdu.

Böylece AK Parti sadece bir logodan 2 bine yakın oy kaybetmiş oldu. Seçimde 0.16 oy oranına ulaşan partinin seçimde en çok oyu aldığı yer 5318 oyla İstanbul 1. bölge... Parti en düşük oyu ise 3 oyla Aksaray, Bolu, Burdur'da almış.

TURK PARTİ SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Trabzonda bu logoyla 2 bin oy aldı

İstanbul’da intihar girişimi ekipleri alarma geçirdiŞişli’de arkadaşlarının uzun süre ulaşamadığı İbrahim D. ekipleri alarma geçirdi. İlaç içerek intihar girişiminde bulunan şahıs, itfaiye ekiplerinin evinin kapısını kırması sonucu kurtarıldı. Baygın halde bulunan şahıs ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber