Türkiye çizdiğiniz hedefte yol alıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zafer bayramı nedeniyle düzenlenen törende Anıtkabir Özel Defteri’ne, “Aziz Atatürk, büyük zaferin 95. yıl dönümünü bir kez daha iftiharla kutluyoruz. Sizin, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu vatana canımız pahasına sahip çıkmayı sürdüreceğiz” diye yazdı...

Türkiye çizdiğiniz  hedefte yol alıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Büyük Taarruzun 95. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Dün ilk tören Anıtkabir’de yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.
Erdoğan başkanlığında aralarında TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüksek yargı organlarının başkanları, Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanlarının da bulunduğu heyet, Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine kadar yürüdü. Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelengi bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı, tören alanındaki Cumhurbaşkanlığı Bandosu tarafından çalındı. Erdoğan ve beraberindekiler, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Erdoğan, deftere şunları yazdı:
Zorlu zincirin halkası
“Aziz Atatürk, büyük zaferin 95. yıl dönümünü iftiharla kutluyoruz. Kurtuluş Savaşı’mızın başarıya ulaşmasının müjdecisi olan bu tarihi zaferi, Malazgirt’ten günümüze uzanan zorlu mücadele zincirinin çok önemli bir halkası olarak görüyoruz. 30 Ağustos’ta kazandığımız zaferden aldığımız güçle Cumhuriyetimizi kurarken hedefimizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak olarak belirlemiştik. Türkiye çizdiğiniz hedefler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. 15 Temmuz gecesi sergilenen destansı direniş, ülkemizin ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tüm saldırıları bertaraf etme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Sizin, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emaneti olan vatana canımız pahasına sahip çıkmayı sürdüreceğiz.”

Türkiye çizdiğiniz  hedefte yol alıyor


Erdoğan başkanlığında aralarında TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Akar, CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli ve Bakanlar Kurulu üyelerinin de bulunduğu heyet, Aslanlı Yol’dan geçerek Atatürk’ün mozolesine kadar yürüdü.

Protokolde soğuk rüzgâr

Erdoğan, Anıtkabir’in Tandoğan kapısına gelişinde Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve beraberindeki heyet tarafından karşılandı. Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki soğukluk dikkati çekti, iki isim arasında tokalaşma da olmadı. Aslanlı Yol’daki yürüyüş sırasında ise protokol gereği yanyana yürüyen Yıldırım ile Kılıçdaoğlu’nun kısa sürelerle sohbet etttikleri görüldü. Erdoğan, törenin bitiminde MHP lideri Devlet Bahçeli ile samimi havada bir süre sohbet etti. Bu sırada Kılıçadaroğlu ise hızlı adımlarla Anıtkabir’in merdivenlerinden inerek makam aracına geçti. Kılıçdaroğlu, tören bitiminde Erdoğan’ın makam aracına binmesini beklememiş oldu.

‘Dronesavar’lı korumalar

Türkiye çizdiğiniz  hedefte yol alıyor


Tören dolayısıyla Anıtkabir çevresinde yoğun güvenlik önlemi alınırken garnizonda görevli askerler, elektronik cihazlarla kimlik kontrolünün ardından Anıtkabir’e alındı. Anıtkabir’deki törende, “dronesavar” olarak bilinen silahı taşıyan Cumhurbaşkanlığı korumaları da dikkat çekti. Anıtkabir’in kritik noktaları ile çatılarda ise özel harekât polisleri görev
yaptı.

Ankara'da üçlü zirveCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katıldığı Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantı öncesi açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber