Twitter’ın kökünü kazıyacağız

Konuşmasında Gülen cemaatine ve muhalefet partilerine yüklenen Ak Parti lideri, Gezi olayları ile 17 ve 25 Aralık operasyonlarının darbe girişimi olduğunu savundu

Twitter’ın kökünü kazıyacağız

Bursa mitinginde konuşan Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, “Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız. Uluslararası camia şunu der, hiç beni ilgilendirmiyor” dedi.
“Süratle bu adımı atıyoruz, ülkemin güvenliği söz konusu. Ülkeme fitne sokmak isteyen karşısında bizi bulacak” diyen Erdoğan, ‘uluslararası komplolar’ın da bu işin içinde olduğunu belirterek, “Bu Twitterlar var ya mahkeme kararı çıktı” dedi.
Erdoğan, Sakarya’da ise “Devlet içinde devlet olmaz, paralel yapılanma olmaz, kim bu yola başvuruyorsa bunun bedelini, hesabını ağır öder ağır ve ödeyecekler... Şu anda bir geçiş dönemindeyiz. Seçim 30 Mart... 30 Mart da bunun başlangıç adımıdır ona göre” dedi.

‘Millet tokat attı’
Erdoğan, Adapazarı Kent Meydanı’nda düzenlenen Sakarya Mitingi’nde, “Kardeşlerim, Türk kardeşlerim, Kürt kardeşlerim sizleri selamlıyorum” dedi.
Türkiye’de demokrasiyi tahrip etmek için, ülkenin kutlu yürüşünü durdurmak için önce Gezi olaylarıyla karşılarına çıkıldığını, arkasından 17 Aralık darbe girişimiyle çok açık saldırı başlatıldığını, Gezi olaylarında başarılı olunamadığını ancak saldıranların iyot gibi açığa çıktığını, milletin bu kişilere 17 ve 25 Aralık’ta tokat attığını söyledi.
Alanda bulunan bir grup gencin “Kefenli liderin kefenli gençleriyiz biz” pankartı açması üzerine Erdoğan, “Sağolasınız Sakaryalı, ilahiyatçı gençler. Bu kefenle beraber yürüyeceğiz. Zaten kefenini giyenler bu işi başarır, korkaklarla bu iş olmaz. Yürekli olanlarla bu iş olur. Bunu böyle başaracağız. Ne oldu? Dün (Önceki gün) Meclis toplantı yeter sayısında varlar ama iş oylamaya gelince hepsi kaçıp gitti. Ne oldu? Yine aldınız mı dersinizi, tokadı yediniz mi?” ifadelerini kullandı.
Erdoğan, 4 eski bakanın da haklarında Araştırma Komisyonu kurularak aklanmak istediğini belirterek, hiçbir sorunun cevapsız kalmamasını, istediklerini söyledi.
Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bir Müslüman bir diğer Müslümanı veya insanı özel mahremine girip dinleyemez, gözetleyemez. Ama bunlar bunu yaptı. Neymiş, hocaefendi... Hocaefendi diyor ki ‘Gece yarısı bir alüfteyi bir siyasetçiye kalktılar muhatap edeceklerdi. O alüfteyle bir araya gelmesini engelledim’. Sen bir hocaefendi misin istihabarat şefi misin? Nesin sen? Ve diyor ki ‘Elimde daha buna benzer çok şeyler var’. Bunlar bir şantaj şebekesi. Şu hale bak. 10-15 yıl benim de bir saygım yok değil vardı ama ben bu saygılarımı falan kaybettim.”

GÜLEN’E ‘İNZİVA’ TEPKİSİ
Erdoğan Gülen’e tepkisini şu sözlerle devam ettirdi: “‘Pensilvanya’da inziyaya çekildim’ deyip oradaki malikanesinden Türkiyemi karıştıranlara, Türkiye’de fitne çıkarmaya çalışanlara milletim itiraz ediyor. Ne diyor? ‘Pensilvanya’da inzivaya çekildim’.
Ya neden kendi ülkende inzivaya çekilmedin? Sakarya’da inzivaya çekilemez miydin? Bursa’da çekilemez miydin? Mekke’de, Medine’de inzivaya çekilemez miydin? Niye oralar değil de Pensilvanya? Bu nasıl bir inziva Allah aşkına? ‘İnzivadayım’ diyor, holding yönetiyor, şirket yönetiyor, milyarlarca doları yönetiyor. Türkiye’de insanların telefon konuşmalarını dinliyor, hatta yatak odalarını izliyor. MİT raporlarından Susurluk’a, hukuktan siyasete, atamalardan görev almalara kadar her meseleye müdahale ediyor”

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber