Yayın yasağına itiraz 3 satırla reddedildi

Ankara 8. Sulh Ceza Hakimi Bahadır Çoşlu, dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu haberlerine konulan yayın yasağının kaldırılması için yapılan başvuruları değerlendirdi.

CHP milletvekilleri Erdal Aksünger, Mahmut Tanal, Osman Korutürk, Rıza Türmen, Emre Köprülü ile eski CHP Milletvekili Şahin Mengü’nün itirazlarını reddeden Coşlu, kararında, şunlara yer verdi:
“Hâkimliğimizce yapılan inceleme sonucunda; dayanılan gerekçeler ile evrak kapsamına göre Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliğinin 25 Kasım 2014 tarih ve 2014/4205 değişik iş sayılı kararı usul ve yasaya uygun bulunduğundan talebin reddine karar verilmiştir.”
8. Sulh Ceza Hakimi Çoşlu’nun verdiği bu karar kesin nitelik taşıyor. Yayın yasağı kararına karşı iç hukukta başkaca bir itiraz yolu da bulunmuyor. Şikayetçilerin bu kararı bireysel başvuru yolu ile Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlandıkları öğrenildi.
TGC de dava açtı
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti de “Yayın Yasağı Kararı”na karşı dava açtı. TGC dava dilekçesinde yayın yasağı kararının Anayasa ve kanunlara aykırı olarak verildiğini belirtti.

Afonkarahisar'da feci kazaAfyonkarahisar-Konya karayolunda yolunda arıza yapan kamyona otomobilin arkadan çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti 1’i çocuk 3 kişide yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber