‘Yeni başlangıcı birlikte harekete geçireceğiz’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün CHP ve İyi Parti, İstanbul İl Yöneticileri ve İstanbul Gönüllüleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

‘Yeni başlangıcı birlikte harekete geçireceğiz’

Büyükşehir Belediyesi Çırpıcı Sosyal Tesisleri’ndeki yemekte konuşan İmamoğlu, İBB genel sekreteri, yardımcıları ve hukuk müşavirinin istifalarıyla ilgili soruya, “Görev değişimleri elbette olur. Hizmet ettiler. Elbette herkesin doğruları vardır, eksikleri vardır. Pazartesi günü kendilerini çağırdım. Aynı zamanda elbette hazırlığını yaptığımız yönetim kadrolarımız var. İnşallah İstanbul’da yeni bir başlangıcı hep beraber harekete geçireceğiz” cevabını verdi.

İmamoğlu, çıkartılan yeni genelge hakkında, “Kanuna aykırı genelge var. Süreci takip ediyoruz. Sadece İstanbul değil Ankara’ya da yapılmış bir hamle olarak görüyorum. Biz bu hamlelerle ilgili Ankara’da bir dava kazandık. Ülke kalıcı kararlarla yönetilir. Bugün mecliste çoğunluk var ona göre bir genelge yarın meclis değişti ona göre genelge yayınlayalım” diye konuştu.

‘Kahve içmeyi gelmeli’

İmamoğlu, “Yıldırım’ın açıkladığı projeleri arkadaşlarıma inceleyin dedim. Bizden farklı ne var bakın. Böyle bir şeyi uyguladığım zaman da iyi ki böyle bir şey yapmışsınız diye de teşekkür ederim. Sadece sayın Yıldırım değil, 16 milyon İstanbulludan, her kesimden faydalanacağım. Bütünlükçü bir yönetim anlayışını, partiler üstü bir yönetim anlayışını ispat etmek istiyoruz. Tüm titizliğimle bu yol haritasını sürükleyeceğim ve lokomotifi olacağım İstanbul’da. Bu yönüyle Sayın Yıldırım da her zaman arayacağım bir kişidir” dedi. İmamoğlu, Yıldırım’ın çay davetinin hatırlatılması üzerine “Bundan sonraki çaylarımızı içeriz, ama yakışan büyükşehir belediyesini, beni ziyaret edip benim kahvemi içmesi” dedi. Canan Kaftancıoğlu ve Meral Akşener’in yargılanmalarına ilişkin soru üzerine de İmamoğlu, “Bu süreçler kahramanlar yaratır. Kahramanlar daha sonra toplumun önüne atılmaya çalışılır. Sayın il başkanına yapılan müdahale hukuka aykırı” dedi.

------------------------------------------------------------------------------------------

'OTOGARI TAŞIYACAĞIZ'

MEF Üniversitesi, dün gerçekleştirilen törenle 2019 mezunlarını verdi. Törene mezunlar, veliler, akademisyenlerin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Törende konuşan MEF Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin, İBB koordinatörlüğünde İstanbul’u teknoloji şehri haline getirecek ‘Teknoüs İstanbul’ projesi hakkında bilgi verdi.

Öğrencilere seslenen İmamoğlu ise Harem ve Esenler Otogarı’nı, şehir dışına taşıyacaklarını; Esenler Otogarı’nı yüksek teknoloji merkezine dönüştüreceklerini açıkladı. İmamoğlu, “Bazılarının belki işine gelmemiş olabilir. ‘Birilerine peşkeş mi çekiyor?’ diyebilirler. Evet, ben bu alanı ve o alanları, akla ve bilime peşkeş çekiyorum” dedi. OZAN ÖMER KADÜKER

Yüzde yüz yerli! 3 yıl sürdü...Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Silah Fabrikası'nda tamamen yerli imkanlarla üretilecek PMT-76 platform makineli tüfeğin tasarım ve prototip çalışmaları tamamlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber