Yıldırım’ı kahve içmeye davet etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti ve MHP’den randevu talep ettiğini, MHP’den henüz dönüş olmadığını, AK Parti’nin ise randevu vermediğini söyledi. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da randevu talep edeceğini açıkladı.

Yıldırım’ı kahve içmeye davet etti

İmamoğlu, seçimlerden sonra siyasi parti ziyaretleri kapsamında ilk ziyaretini dün CHP İstanbul İl Başkanlığı’na yaptı. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından karşılanan İmamoğlu, “İlk etapta Meclis’te grubu bulunan bütün siyasi partilerden randevu talebinde bulunarak yola çıktık. Bugün CHP’deyiz. Diğer partilerden randevularımız, girişimlerimiz var. Girişimlerimizin devam ettiği partilerimiz var” dedi. İmamoğlu, “AK Parti ve MHP’den randevu aldınız mı?” şeklindeki soruya, “MHP’den henüz dönüş almadık. AK Parti bize randevu vermedi. Ama girişimlere devam edeceğiz. Biz yazı ile talep ettik. Daha sonra telefonla talep ettik. Ama randevu vermeyeceklerini ifade ettiler. Bu bir reddediş mi, değil mi, zaman içerisinde göreceğiz. Diyalog, dünyanın en kıymetli hissi. O bakımdan biz talebimize devam edeceğiz” karşılığını verdi.

İmamoğlu soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek üzere randevu talebinde bulunacağını ifade ederek şunları söyledi: “Kendileri bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanı. Randevu talebinde bulunacağım. Ondan sonra da bu ziyarette kendisi de uygun olursa davet de ederim. Yurtdışında olduğu için henüz davetimi yapmadım. TV yoluyla yaptım fakat fiili olarak randevu talep etmedim ama şimdi edeceğim.”

‘40 yıl hatırı olsun’

İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın çay davetiyle ilgili soruya ise, “Ben bu çay davetinin süresinin dolduğunu düşünüyorum. Şimdi ben onu kahveye çevirdim ve İBB’nin Saraçhane binasına kendilerini davet ediyorum, layıkıyla ağırlamak istiyorum. Kahve ikram etmek istiyorum. 40 yıl hatırı olsun. Onu yaşayalım istiyorum. Ben bunun üzerine çıkacağım diyorsa, beni yemeğe davet etsin, yemekte o zaman” dedi.

İmamoğlu, CHP İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Selimiye Kışlası’nda 1. Ordu Komutanı Org. Musa Avsever’i ziyaret etti.

Bisiklet hırsızını dövmeleri ele verdiAdana'da iki ayrı yerden bisikleti çalıp binerek hızla olay yerinden ayrıldığı öne sürülen zanlı, boynundaki ve elindeki dövmelerden yakayı ele verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber