Geri Dön

Yönetemiyorsan istifa edeceksin kardeşim!

CHP lideri Kılıçdaroğlu,“Eğer bir hükümet parlamentoyu aldatıyorsa demokrasiye ihanet ediyor demektir” dedi. Artan terör olaylarına da vurgu yapan Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım’a istifa çağrısında bulundu

Yönetemiyorsan istifa edeceksin kardeşim!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin il başkanları toplantısı öncesinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kılıçdaroğlu özetle şunları kaydetti:
MİLLETTEN ÖZÜR DİLEYİN: Dün akşam parlamento görev yapıyor, iktidar partisinin bazı milletvekilleri, parlamentoda olmadıkları halde sahte pusulalarla parlamentoda olduklarını ifade edebiliyor. Milletin vekili sahtekârlık yaparsa bu ülke nasıl düzlüğe çıkacak? O vekillerden istirham ediyorum, kürsüye çıkınız ve milletten özür dileyiniz. Sayın Yıldırım, bu sahtekarlığı yapanlar partinizin milletvekilleri, izin vermeyiniz.
12 EYLÜL’DE BUNLAR OLMADI: OHAL’i uzattılar, yeni kararnameler çıktı, pek çok üniversite hocasının işine son verildi. Terörle ilgisi olmayan pek çok konu istismar edilerek, TBMM’nin görev alanına girildi. Jokey Kulübü, Milli Piyango ne işi var terörle. Eğer bir hükümet, parlamentoyu aldatıyorsa demokrasiye ihanet ediyor demektir. 12 Eylül, 12 Mart darbe döneminde bile bunların hiçbirisi olmadı.
TÜRKİYE’NİN GAKKOŞ’U: İzmir, dün bir yürek halinde şehidini Elazığ’a uğurladı. Elazığlılar sevdikleri insana Gakkoş derler. O şehidimiz sadece Elazığ’ın değil Türkiye’nin Gakkoş’udur. Olaya zamanında müdahale etti, canı pahasına büyük bir terör eylemini engelledi. O, Türkiye’nin kahramanıdır. Teröre karşı durmak hepimizin namus, vatan, insanlık borcudur. Terörle mücadelede birinci aktör hükümettir. Gelin her türlü desteği veririz, yeter ki sonlandırın. Terörle mücadele akılla, birikimle, yapılır.
TERÖR ÖRGÜTLERİNE TESLİM: 15 yıllık iktidar Türkiye’yi terör örgütlerine teslim etmiştir. PKK terör örgütüyle masaya oturan kim? CHP mi? Doğu ve güneydou arkasındanda batı teröre teslim edildi. Devletin en duyarlı dairelerine FETÖ mensuplarını kim yerleştirdi, MİT’e, Genekurmay’a, Yargıtay’a, Danıştay’a üniversitelere kim yerleştirdi? CHP mi? Koro halinde CHP’yi suçluyorlar. Yönetemiyorsan istifa edeceksin kardeşim. PKK, IŞİD, El Nusra, FETÖ kandırdı. Siz çocuk musunuz? Kişiliğiniz, kimliğiniz, bilginiz, birikiminiz yok mu? Devleti çökerttiniz, devlet dimdik ayakta olsaydı bir vatandaşın burnu kanamazdı, devlet çökmüştür.

‘MHP tabanını kırmayın’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yarın TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanacak anayasa değişikliği teklifine ilişkin, “AKP’nin de MHP’nin de içinde sağduyulu vekiller olduğunu biliyorum. Teklifin Genel Kurul aşamasında 330’u bulmaması için çalışıyoruz” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, “Kırıcı bir dil kullanmayın, özellikle MHP tabanını rahatsız edecek ifadelerden kaçının. Getirilen sistemin bir tek adam rejimi içerdiğini muhakkak anlatmanızı istiyorum” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, il başkanlarına 15 Temmuz şehit ve gazileri ile PKK ve IŞİD ile mücadelede şehit düşenler ile gaziler arasında Ak Parti hükümetinin ayrımcılık yaptığının halka anlatılması talimatını da verdiği öğrenildi.
Toplantıda il başkanlarının anayasa değişikliği teklifine yönelik TBMM çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek, “Ancak şu aşamada hukuki ve akademik bir dil kullanılıyor. Seçmene anlatabileceğimiz sade bir dil kullanmamız gerekir” dedi. Kılıçdaroğlu, bugün PM’ye, yarın da milletvekilleri toplantısına başkanlık edecek. l MERİÇ TAFOLAR Ankara

Türk Silahlı Kuvvetleri Kamikaze İHA'larla donatılacakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, STM ile sözleşme imzalandığını, belirlenen yerlere 356 adet Kamikaze İHA'ların teslim edileceğini duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber