Teknoloji
20.03.2017 - 18:27 | Son Güncelleme: 20.03.2017-18:29

Siyasilerin telefon numaraları internette yayınlandı

Avustralya'da siyasilerin özel telefon numaralarının yanlışlıkla internette yayınlandığı ortaya çıktı.

Sitene Ekle

AA

Yerel medyada yer alan haberlerde, Avustralyalı siyasilerin büyük bir  bölümünün özel telefon numaraları Parlamento Hizmetleri Bölümü'nün (DPS) internet  sitesinde 3 aydan uzun süredir yayınlandığı belirtildi.

Siyasilerin telefon faturalarına dair belgelerdeki telefon  numaralarının olduğu bölümün silinmediği yalnızca metin renginin beyaz yapıldığı  bu nedenle de bu detayların imleçle işaretlendiğinde ya da başka bir sayfaya  kopyalanıp yapıştırıldığında görüldüğü ifade edildi.

Ülkenin eski başbakanları Julia Gillard, John Howard ve Paul Keating  ile muhalif Avustralya İşçi Partisinin (ALP) lideri Bill Shorten'ın da numaraları  yayınlanan siyasilerden olduğu kaydedilirken, Avustralya Başbakanı Malcolm  Turnbull'un numarasının yayınlanmadığı aktarıldı.

Sitede kaç siyasinin numarasının ifşa olduğuna dair herhangi bir  ayrıntı verilmedi.

Bilgileri siteden kaldıran DPS, numaraların özel bir şirketin  parlamentonun telefon ve veri harcamalarına dair hazırladığı raporda yer aldığını  açıkladı.

Açıklamada, "DPS, durumdan haberdar olduktan kısa süre sonra söz  konusu belgeleri siteden kaldırdı ve durumun soruşturulması için söz konusu  şirketle çalışıyor." ifadesi kullanıldı.


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX