Dünya
08.10.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 08.10.2017-2:30

Siz bir adım atın biz iki adım atarız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçen yıl yaşanan zorluklara rağmen Türkiye ile Almanya arasında sorunların yaşanması için bir neden olmadığını söyledi.

Sitene Ekle
Çavuşoğlu, Alman “Der Spiegel” dergisine verdiği röportada, Almanya’daki genel seçimlerden sonra ikili ilişkilerin normale döneceğine inandığını söylediğinin hatırlatılması ve buna hala inanıp inanmadığının sorulması üzerine, buna hala inandığını ve bunun için çaba harcamaya hazır olduğunu belirterek, “Geçen yıl her ne kadar zorlu geçse de  Almanya ve Türkiye arasında sorunlar olması için hiç bir neden yok.” dedi.

Türkiye’de yapılan referandumdan dolayı Almanya ile görüş ayrılıklarının ortaya çıktığını ifade eden Çavuşoğlu, “Özellikle referandum sebebiyle görüş ayrılıklarımız vardı. Türk hükümet siyasetçilerinin Almanya’da konuşma yapmalarına izin verilmemesinden rahatsızlık duyduk. Fakat dostum Sigmar Gabriel’e seçimlerden önce de söyledim: Birlikte ileriye bakalım. Siz bize bir adım atarsanız, biz size 
iki adım atarız” şeklinde konuştu.

Etiketler: Almanya
Bilgi Yarışması"Keşanlı Ali Destanı" adlı tiyatro eserinin yazarı kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Eski paraları inceleyen bilim dalına ne ad verilir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.