Oynatma Listesi
FUTBOL

Abdullah Avcı: “Bu galibiyetle zihinsel olarak toparlanacağız”

Aytemiz Alanyaspor karşısında 2-0 kazanan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Abdullah Avcı, karşılaşmanın ardından konuştu. Bu galibiyetin takımı zihinsel olarak toparlayacağını söyleyen Avcı, karşılaşmada sakatlanan ve dizi çıkan Dorukhan’ı da ziyaret edeceğini belirterek, “Aklım Dorukhan’da kaldı” dedi.


Süper Lig’in 7. hafta mücadelesinde taraftarı önünde Aytemiz Alanyaspor’u 2-0 mağlup eden Beşiktaş’ta Teknik Direktör Abdullah Avcı karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. 4 aylık süreçte 2 ay yaz 2 ay da kışı yaşadıklarını söyleyen Avcı, “Kulübün durumu, kırmızı kartlar, sakatlıklar... Bu galibiyete herkesin ihtiyacı vardı. Bugün kazandık. Milli arada zihinsel olarak toparlanmamızı sağlayacak. Şartlar ne olursa olsun Beşiktaş'ın formasını, enerjisini, kazanma isteğini sahaya yansıttığında olumlu dönüşler oluyor. Önemli olan oyunun bütününde tüm oyuncuların iştahla istemesiydi. Taraftarlarımız maç öncesinden sonuna kadar iyiydi. Son 12 dakikayı 9 kişi oynadık. Taraftarlar 11. oyuncu gibi oynadılar. Pozisyon vermeden direnç göstermemiz çok önemliydi. Galibiyet, önümüze daha sağlıklı bakabilmek için bir durak oldu. Toparlanma sürecine gireceğiz” diye konuştu.

Yaşanan sakatlıklara değinerek sözlerini sürdüren Abdullah Avcı, “Burak sakatlıktan çıktı, eksikleri var. Caner, perşembe günü 90 dakika oynadı. İki gündür serum yiyor ve bugün sahanın en iyilerinden birisi oldu. Atiba’nın oyunda kalması, yaptığı fedakarlıklar bizim için değerliydi. Oğuzhan ve N'Koudou da sakatlık yaşadı. Aklım Dorukhan'da kaldı. Yanına gideceğim, hastaneye. Umarım hem bizim adımıza hem de milli takım adına olumsuz şey çıkmaz” ifadelerini kullandı. Avcı’nın basın toplantısı sırasında Dorukhan Toköz’ün durumu netleşince, tecrübeli teknik adam böyle bir sakatlığı ilk kez duyduğunu belirterek, “Şampiyonluklar geliyor gidiyor, sporcu sağlığı bizim için daha önemli” açıklamasını yaptı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyundan aldığı Adem Ljajic’in de performansını değerlendiren Abdullah Avcı, “Kendisiyle sabah konuştum. Çok yetenekli oyuncu. Beşiktaş ile anlaştığımda bana hayal kurduran oyunculardan biriydi. O da performansının yeterli olmadığını söyledi. Usta ayaklar pas hatası yapıyor. Kazanma duygusu, kaygı, bir an önce sonuç alma duygusu futbolcuya hata yaptırıyor. Oğuzhan ve Ljajic gibi ustaların topa daha çok sahip olması gerekiyor. Bu galibiyet zihinsel olarak bizi rahatlatacaktır” dedi.
Teknik adamların tartışılmasının onların kaderi olduğunu da sözlerine ekleyen Avcı, “Biz biraz sabırsız davranıyoruz. Şampiyonluğa oynayan takımların, biz de dahil oyun kalitesi herkes tarafından tartışılıyor. Önemli olan adım adım kazanmak. Kazanma sayısını artırırsak daha doğru olur” dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER