Oynatma Listesi
FUTBOL

Ahmet Ağaoğlu: "TFF'yi uyardık"

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Süper Lig'in henüz 4. haftasında yaşananlara bakıldığında çok ciddi bir sıkıntının bulunduğunu belirterek, lig başlamadan önce kurullarla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) uyardıklarını söyledi.

Getafe maçı için İspanya'da bulunan Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu karşılaşmanın oynanacağı Alfonso Perez Stadyum'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Uzun bir aradan sonra Avrupa'da tekrar gruplarda yer almalarının kendileri için gurur verici olduğunu belirten Ağaoğlu, "Böyle bir heyecana ihtiyacımız vardı. Eleme aşamasında yaptığımız maçlarda gerçekten sıradan takımlarla yapılan maçlar değildi. Güçlü takımlarla yaptık maçları. Bu maçlarda biraz hırpalandık. Bu maçlar sonrası meydana gelen sakatlıklar canımızı sıktı. Özellikle hücum gücümüzü etkileyen sakatlıklar bunlar. Hocamızın da belirttiği gibi bir takım oyunu oynuyoruz ve bu takım oyunu içerisinde aynı cesareti, aynı direnci, aynı yürekliliği ortaya koyduğu takdirde, buradan yüzümüzün akıyla, iyi bir sonuçla çıkacağımızı umut ediyorum" dedi.

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, hakemlerle ve kurullarla ilgili olarak yaşanan tartışmaların sorulması üzerine ise şunları söyledi:
"Bugünlerin yaşanacağını biz biliyorduk. Lig başlamadan önce kurullar oluşmadan TFF Başkanı'na Trabzonspor Kulübü olarak gerekli uyarıları yaptık. Kendisinin iyi niyetinden şüphemiz yok. Ama kulüplerin o liyakatta olduğuna katılmak mümkün değil. Zaten olsa bugün geldiğimiz 4. hafta itibarıyla bu kadar ağır eleştiriler, bu kadar ağır hakem kararları üzerinde gündem oluşması doğru değil. İki kulübün birbirini suçlamaları hiç hoş şeyler değil. Bununla ilgili yorumdan bulunmak istemiyorum ama artık bunun çok iyi analiz edilmesi lazım. İkaz ediyoruz ama aldığımız cevap şu; 'Bize inanın bize güvenin.' Biz TFF'ye inanıyoruz ve güveniyoruz. Ama kurullar oluşurken aynı hassasiyetle ben bu kurulların oluştuğuna inanmıyorum. Art niyet mi var? Bu şekilde bakış açısıyla cevap vermeyeceğim ama ortada çok büyük hatalar var. Gençlerbirliği maçından sonra bir TFF yetkilisiyle görüştüğüm zaman, 'Canım zaten çok da iyi oynamadınız.' Ben iyi oynamadım diye hakem beni sahada cezalandıramaz. 35 dakikada arkadan müdahaleye kırmızı kartı vermek zorunda. Yediğimiz ikinci gol öncesi yapılan faulü vermek zorunda. İyi oynarım, kötü oynarım bu benim sorunum. Hakem adalet dağıtır. Biz oyuncularımızı sahada hakemin adaletine teslim ediyoruz. Ben iyi oynamadım diye kurallar bir anda şekil mi değiştiriyor? Bunun karşılığı bu mu olmalı? 'Takım iyi oynuyor ama bir türlü de skoru yakalayamadı. Ben de devreye gireyim. Olmayan faulü, faul olarak vereyim.' Böyle saçma sapan bir şey olmaz. Herkes görevinin bilincinde olmak zorunda. Biz böyle saçma sapan işlerin içinde olmak istemiyoruz. Bizim kendi işlerimiz var. İşimize bakıyoruz. Toplumun beklentileri var, Avrupa maçlarımız var. Var, var, var, var. Kurullar, TFF'nin işini kolaylaştırsınlar. TFF Başkanı'nın uğraşmak zorunda olduğu problemlerin tamamına yakını kurulların hatasında oluşuyor. Hoş bir şey mi bu. Bu tartışmalar içerisinde Türk futbolunun marka değerinin yükseleceğine ben inanmıyorum. TFF Başkanı'nın bunlarla uğraşması gerekirken son bir haftadır kurulların yapmış olduğu veya kurulların tartışmaya açık olan kararlarına çözüm bulmakla geçiyor zamanı. Kurullar efektif çalışmalı."

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER