Oynatma Listesi
FUTBOL

Aykut Kocaman: "Özgüveni sağlamak adına ciddi bir adım"

Süper Lig'in 2'nci haftasında Galatasaray ile 1-1 berabere kalan Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman, müsabakanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Ligin gidişatı için çok önemli bir puan kazandıklarını söyleyen Aykut Kocaman, şu ifadeleri kullandı: "Geçen sezondan taşıdığımız bir kırılganlık var, sert bir takım konumunda değiliz. Ligin henüz başı olmasına rağmen ilk haftayı mağlup kapayan son şampiyona karşı, atmosferin çok sert olduğu bir yerde puan almak çok sevindirici oldu. Özellikle o kırılganlığı üzerimizden atmak ve özgüven sağlamak için ciddi bir adım olacak."

Galatasaray'ın ilk yarıda çok fazla topla oynadığını dile getiren Kocaman, "İlk yarıdaki oyun olumsuz iki tarafıyla olumlu iki tarafını iç içe söylemek gerekiyor. Bizim düşündüğümüzün üzerinde ilk yarıda rakibimiz topla çok oynadı, topun arkasında çok kaldık. Çok koşmamıza ve sıcak havada zorladı. Beklediğimizin üzerinde Galatasaray'ın kontrolünde geçti. Bundan daha büyük olumsuzluk ise ikinci yarıda gole kadar olan sürece çare bulamadık. Bunu düşünmemiz gerekiyor. Sevindirici anlamda ise golden sonra hemen reaksiyon verebilmek iyiydi, doğruydu. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra doğru vuruşu ve ortayı bulabileceğimiz yeri beklemek önemliydi. Panik ve telaş yapmadık. Sonucunda gelen gol de ödül oldu bizim adımıza" dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER