Oynatma Listesi
FUTBOL

Şenol Güneş: Bu kadar emeğin karşılığında lider olmamız bizi sevindiriyor

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Bizden daha iyi oynadılar. Oyunu taşımaya çalıştık. Bu kadar emeğin karşılığı olarak bu beraberlik ve lider olmamız bizi sevindiriyor" dedi.

EURO 2020 Elemeleri H Grubu 8inci maçında A Milli Takım, deplasmanda Fransa ile 1-1 berabere kaldı ve liderliğini sürdürdü. Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Zeki sakatlandı ve sağ bekte Nazım vardı ama bu maç için Kaanı tercih ettik ve çok da iyi oynadı. Genel olarak 1 puan bizim için sevindirici bir olay. Allahıma şükürler olsun. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum" diye konuştu.

"LİDER OLMAK BİZİ SEVİNDİRDİ"

Lider geldik, lider döndük güzel ama çok güçlü bir takıma karşı oynadık diyen Güneş, Bizden daha iyi oynadılar. Oyunu taşımaya çalıştık. Bu kadar emeğin karşılığı olarak bu beraberlik ve lider olmamız bizi sevindiriyor. İşimiz daha çok var. Tekrar bir final maçı yapacağız. Asıl İzlanda maçı şimdi final olacak. Arkamızda güçlü bir rakip var. En azından berabere kalmamız gerekiyor İzlanda ile. Önümüzdeki 1 ay o maça hazırlanacağız. 2 maçta 4 puan almak ve lider olmak güzel bir şey Fransaya karşı şeklinde konuştu.

"ÇOK İYİ DESTEK VERDİLER"

Arzu ettikleri şeyin bu olduğunu belirten Güneş, taraftarlarla ilgili, "Burada maça gelenler, Avrupanın her yerinden gelenler, iyi bir destek verdiler. Olağanüstü takımına destek veren Fransa taraftarını kapatmaya çalıştılar. Bunu da fair-play içinde yaptılar. Buradaki örnek herkese olsun. Biz buyuz. Çok mutluyum, böyle bir maç olduğu için. Fransız taraftarlar da çok iyiydi. Hem Fransa hem de bizim taraftarımıza teşekkür ediyorum. Rakibe biraz ezilerek ama sonunda gülerek ayrıldığımız bir maç oldu" açıklamalarında bulundu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER