Oynatma Listesi
FUTBOL

Ünal Karaman: Ülkemizi mutlu etmek istiyoruz

Trabzonspor'un Getafe ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi müsabakası öncesi Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman ve bordo mavili futbolcu Joao Pereira, basın toplantısına katıldı.

 Ünal Karaman, saygın bir rakibe karşı oynayacaklarını söyleyerek, "Bu ülkede saygın bir rakibe karşı oynayacak olmak, böyle bir kategoride yarışacak olmak bizlere ayrı bir heyecan ve mutluluk veriyor. Bu tür müsabakalar oldukça zor müsabakalar, iki taraf için de. Rakibimizin ligdeki durumuna baktığımız anda, oldukça saygı duyacağımız bir ekip olduğunu söylemeliyim. Kendimizi hangi pozisyonda test edebileceğimiz noktasında iyi bir deneyim olacak. İyi bir oyun, bize yakışan bir oyun hedefliyoruz. Sonrasında ise puan veya puanlarla bizi mutlu edecek şekilde ülkemizi mutlu etmek istiyoruz" dedi.


"SİSTEMİ OYUNCU BELİRLER"
Takımın sistemine dair gelen bir soruya yanıt veren Karaman, şu ifadeleri kullandı: "Sistemi oyuncu belirler. Bir anda benim elimde bu oyuncu var deyip de duruma göre yapılacak bir şey değil. Ancak anlık kararlar alabiliyorsunuz saha içinde. Özellikle forvet hattında elimizde kullanabileceğimiz oyuncular söz konusuydu. Zorluklarla mücadele ettik. Bizimle olan, bizimle bu acıyı paylaşabilecek insanlar var. Her türlü olasılığa karşı hazır bir karakterimiz var ve bu bizi güçlü tuttu. Evet kendi oyunumuzu oynayacağız diyoruz ama sahaya çıktığınız öyle oyuncularınız olması gerek ki o oyunu oynayabilesiniz. Oyuncularımızın özverisiyle bizi daha iyi noktaya taşıyacak bir oyun şeklimiz olacak. Biz ne yaptığımızı, nereye gittiğimizi ve oyuncularımızın yüreğini biliyoruz. Biz güveniyoruz, oyuncularımız eksildi ama yine sahaya çıkacak yürekli oyuncularımız olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız."
Yarınki oyuncu tercihlerinin sorulması üzerine Karaman, "Yarını beklerseniz göreceksiniz. Buraya getirdiğimiz tüm oyuncuların forma şansı var. Yarın liste size ulaştığı anda hangi oyuncuyu kullanacağımızı görürsünüz" ifadelerini kullandı.

"SAYGI DUYDUĞUMUZ, İYİ BİR RAKİP"
La Liga ekiplerinden Getafe'yi değerlendiren Ünal Karaman, "Biz rakibimizi analiz ederken iki yönü de analiz ederiz. Ama az önce de Joao da söyledi. Saygı duyduğumuz ve iyi bir rakip. Bizim çaresiz olduğumuz anlamına gelmesin, biz en iyi mücadeleyi vererek yarın o sahada olacağız. Bütün olarak değerlendirmek lazım, bu bireysel bir spor değil. Bölgesinde iyi oyunculardan kurulu, takım sistemine sadık bir takımla oynayacağız. İşimizin zor olduğunu biliyoruz ama bu zorluğa da hazırlıklıyız" dedi.

JOAO PEREIRA: KENDİ OYUNUMUZU OYNAYIP EN İYİ SKORU ALMAK İSTİYORUZ
Trabzonsporlu futbolcu Joao Pereira ise İspanya'ya heyecanlı bir şekilde geldiklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: "Çok heyecanlı geldiğimizi söyleyebilirim. İki ön eleme geçtik, buraya geldik. Büyük bir heyecan ve mutluluk. Türkiye'yi, bizim şehrimizi temsil etmek mutluluk verici bir durum. Aynı şekilde maç maça düşünmeye çalışıyoruz. Her maçı kendi içinde değerlendiriyoruz. Genç ve tecrübeli oyuncularımız var. Güzel bir karışım oldu. İspanya Ligi'ni takip ediyorum, bence Avrupa'nın en iyi liglerinden birisi. Geçen sene çok iyi işler çıkardılar, sonrasında Avrupa Ligi'ne katıldılar. Saygı duyulması gereken tehlikeli bir takıma karşı oynayacağız. Tehlikeli çok oyuncuları var, hepsini analiz ettik. Çok iyi bir rakibe karşı oynayacağız. Gruptan çıkabilecek takımlardan bahsetmek yerine grupta iyi işler yapmaktan bahseden bir takımız. Çok teknik bir takım olduklarını biliyoruz. Biz de kendi oyunumuzu oynayıp en iyi skoru almak istiyoruz."

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER