23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm yurtla beraber Google da doodle ile kutluyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta çoşku ile kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm yurtla beraber Google da doodle ile kutluyor

Başbakan Erdoğan Başbakanlık Merkez Bina’da 23 Nisan dolayısıyla çocukları kabul etti. Başbakan Erdoğan koltuğunu da Nermin İrem Kocakalay’a devretti. Küçük Başbakan utanınca gözyaşlarına boğuldu.

Başbakan Erdoğan tarafından moral verilen Kocakalay, gözyaşları içinde gördüğü bir rüyayı anlattı. Kocakalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Etrafı bolluk ve bereketle çevrili bir ülkeye bakan olmuşum. Elime bir sihirli değnek vermişler işe koyulmuşum. Bebeklerin ağlayarak değil gülerek ülkeye gelmesini sağlamışım. Her çocuğun oynayabileceği, en çok bir sokak ileride çocuk parkları yapmışım ki oynayıp, mutlu olan çocuklar büyüyünce küçüklerin mutlu olmalarına çalışsınlar. Okullarını bitirip meslek sahibi oldum diyen ağabeylerin, ablaların işlerini hemen bulmalarını sağlamışım. Spor müsabakalarında kavga, karışıklık çıkaranlarla küsmüşüm. Barışmak için özür dilemelerini sağlamışım. Engelli insanlarımıza sağlam insanlarımızın yarattığı zorlukları ortadan kaldırmışım. Her babanın eve ekmek ve çikolata getirmesini sağlamışım. Savaş yapan, açlık çeken ülkelere gökkuşağı göndermişim, mavi, yeşil, pembe renklerini tanısınlar diye. Bütün bunların hepsini olmuş tabi rüyada. Şimdi 20 yıl sonra büyüyeceğim, başbakan olacağım ve bunların hepsini yerine getireceğim. Nermin İrem Kocakalay olarak söz veriyorum.”

"DÜNYADA ÇOCUK BAYRAMI OLAN TEK ÜLKE BİZİZ"

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş bir gün olduğunu hatırlatan Cemil Çiçek, "Bunun gururunu da ayrıca millet olarak yaşamamız lazım. Çünkü dünyada çocuk bayramı olan tek ülke biziz. Çocuklarımızla ilgili çok şey söylüyoruz. Bir defa daha söylemek gerekir. Onlar bizim geleceğimizdir. Onlara ne kadar önem verir, onları ne kadar iyi eğitirsek, ne kadar donanımlı hale getirirsek geleceğimizde o kadar teminat altındadır demektir. Çünkü ben şuna inanıyorum; uluslar arası rekabette dünya devletleri arasındaki sıralamada yerimizi tayin edecek, bugün bulunduğumuz noktadan daha ileri bir noktaya bizi taşıyacak olan çocuklarımız, gençlerimizdir. Bu nedenle bu Bayram bu manada da son derece önemlidir. Çocuklara verdiğimiz önemin vurgulanması bakımından inşallah huzur içerisinde, barış içerisinde her geçen yıl biraz daha coşkuyla bu bayramları kutlamış oluruz. Milletimizin ve çocuklarımızın bayramını bir defa daha tebrik ediyorum" diye konuştu.

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, törenin ardından çıkışta Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile tokalaştı. - Ankara

İnanılmaz pozisyon! Gole izin vermediler...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber