35 senedir aynı film sahnede!

Beşiktaş Kaptanı Tolga Zengin, yabancı hayranlığına örnek olarak Kemal Sunal’ın Ortadirek Şaban filmini örnek verdi, “Siyaha boyandığı için adam yerine konan bir basketbolcuydu o filmde. 35 sene önce çekilmiş film ama hâlâ değişen bir şey yok” dedi.

35 senedir aynı film sahnede!

SERDAR SARIDAĞ

Galatasaray maçında görme kaybı yaşadığı için 45 dakika oynayabilen Beşiktaş Kaptanı Tolga Zengin, rahatsızlığından, kaptanlık serüvenine, yabancı hayranlığından, Dany’nin hatasına kadar her şeyi anlattı.

Lazer daha önce de tutulan bir şey ve gerçekten hoş değil. Tribünden gözüme lazer tutan kişiye bir sormak lazım, acaba o ağabey kendi evladının gözüne de lazer tutuyor mu? Üzerinde tabiri yerindeyse ‘eşek’ kadar göze tutmayın yazıyor. O da pişmandır eminim.

Kaptanlık pazu bandının altı ay gibi kısa bir süre zarfında bana verilmesi çok güzel bir şey. Bütün yönetim kurulu, teknik heyet ve oyuncuların istemesi çok güzel. Onur verici bir durum.

Dany bir hata yaptı ancak bunun altında kasıt aramamak lazım. Ben de Trabzon maçında hata yapabilirdim o zaman ne olacaktı? Dany’de kasıt arayan gelsin bende de arasın. Bir kasıt sezsem zaten ilk önce ben tepki koyardım.

‘Kimi zeybek, kimi horon sever!’

Rakibin (Galatasaray’ın) kaleyi tutan şutu yok ama kaybettik. Buna rağmen moral ve inanç olarak hiçbir eksiğimiz yok. İlk yarıda yaşadığımız düşüşü tekrarlamayacağız ve seriyi devam ettireceğiz.

(Melo’nun hareketine Ünal Aysal’ın sempatik bir dans yorumu) Kimi zeybek, kimi horon sever, tercihlere karışamayız ama sen futbolcusun, küçüklere örnek olmalısın. Sonuçta Melo bir rol model, Semih Kaya nasıl takdir topladıysa, o da takdir toplayacak hareketler yapmalıydı. Bizden önce kulübü düşünmeli.

Türkiye’ye gelen yabancıların örnek olması lazım. Omuzlarda karşılanıyorlar, ayakları yere basmıyor, ev kiralarına kadar ödeniyor. Benim yurt dışında, antrenmana gitmek için otobüse binen futbolcu arkadaşım var. Haliyle bu adamlar ‘ben ne oldum?’ diyor, sonra ortaya böyle hareketler çıkıyor.

Bizim insanımıza değer vermeyi öğrenmemiz lazım. Kemal Sunal’ın kendisini siyaha boyadığı ‘Ortadirek Şaban’ filmini hatırlayın. Siyaha boyandığı için adam yerine konan bir basketbolcuydu o filmde. 35 sene önce çekilmiş film ama hâlâ değişen bir şey yok. Yabancı hayranlığımız var.

‘Dua etmek bile önemli’

Futboldan fazla konuşmamız gereken bir sürü şey var. İnsanlar aç, bunlar konuşulmalı. Bu kadar yorumcu ve eleştirmenin olduğu yerde kalite de kalmıyor ve abes bir çok şey ortaya çıkıyor.

(Milli Takım ile ilgili) Milli takımın içinde olmak, bayrağa hizmet etmek çok önemli. Hizmet sadece oynamak değildir, çağrılmadığında, oynamadığında da arkadaşlarını, hocalarını aramak sormak, destek vermek en azından bir dua etmek de çok önemli.

Gökhan Dinç: 'Ahmet Nur Çebi bu işten kendisini sıyırmamalı...'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber