Abdullah Gül ile Sarkisyan için üst düzey ağırlama programı...

Türkiye ile Ermenistan milli takımları arasında yarın akşam Bursa’da oynanacak maçı izlemek üzere kente gelecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan için üst düzey ağırlama programı hazırlandı.

Bursa’daki 5 yıldızlı Almira Otel’in genel müdürü Yılmaz Çavdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu anki programa göre iki ülke cumhurbaşkanlarının otelde konaklayacaklarını söyledi.

Bu çerçevede cumhurbaşkanlarının kalacakları odadan, yiyecekleri yemeğe kadar çok iyi bir hazırlık yaptıklarını anlatan Çavdar, amaçlarının cumhurbaşkanlarının Bursa’dan memnun ayrılmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Çavdar, geceyi Bursa’da geçirmeleri halinde Gül ve Sarkisyan için iki ayrı özel oda hazırladıklarını ifade ederek, "Bir süredir çalışmalar yürütülen biri 100, diğeri 50 metrekarelik iki odamız vardı. Onları ilk kez Sayın Cumhurbaşkanları için özel olarak hazırladık. Odalarda Bursa’ya özgü kestane şekeri ve meyveler ikram edeceğiz" dedi.

Maç öncesi iki cumhurbaşkanının akşam yemeğinde bir araya geleceklerini de dile getiren Çavdar, bu kapsamda yemekler için de özel olarak hazırlandıklarını vurguladı.

Çavdar, cumhurbaşkanları için ana yemekte Bursa’nın simgesi İskender kebabın da aralarında bulunduğu birbirinden özel yiyeceklerin ikram edileceğini anlattı.

İskender kebabın yanı sıra ana yemekte cumhurbaşkanlarına, fırında kuzunun sunulacağını dile getiren Çavdar, beyaz peynir, cevizli mozarella peyniri, ıspanak yaprağında somon marine, kokteyle domates, humus, gouda peyniri ve kavundan oluşan zengin mezelerin de ikram edileceğini bildirdi.

Çavdar, yemeğin ardından cumhurbaşkanları için orman meyveli tatlı ile zengin bir içecek menüsünün de sunulacağını kaydetti.

OLASI PROGRAM

Bu arada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, yarın saat 15.00’te Uluslararası Yenişehir Havaalanı’na gelmesi bekleniyor. Havaalanında törenle karşılanacak olan Gül, daha sonra dinleneceği Almira Otel’e geçecek.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ı taşıyan uçağın, Gül’den yaklaşık 1.5-2 saat sonra aynı havaalanına ineceği öğrenildi. Sarkisyan da havaalanında karşılanmasının ardından Cumhurbaşkanı Gül’ün bulunduğu otele hareket edecek.

Her iki cumhurbaşkanının, bir süre görüştükten sonra akşam yemeğine geçecekleri, daha sonra maçın oynanacağı Bursa Atatürk Stadyumu’nun şeref tribünündeki yerlerini alacakları bildirildi.

Rakibine acımadı! Gaddarca faul...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber