Abdurrahim Albayrak: Oğlumu gözümün önünde darp ettiler

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Abdurrahim Albayrak: Oğlumu gözümün önünde darp ettiler

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, CNN Türk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Albayrak'ın açıklamaları şöyle:

Ben Galatasaray yöneticiliğini kalpten yapıyorum. Galatasaray benim çocukluk aşkım. 30 milyon Galatasaraylı vardır, yönetim kurulundaki 15 şanslı insandan biri benim. Yönetici olduktan sonra o masanın kıymetini bilmek lazım. Galatasaray'da nereye geldiysem, tırnaklarımla kazıyarak geldim. Futbolcuların bir dediğini iki etmedim. Hayatım sadece bir kere futbolculara yalan söyledim. O da Bülent Korkmaz'a. Bir prim mevzusu vardı. 'Primi getireceğim' demiştim ama getirememiştim. Sonra hemen bir gün sonra getirdim."

'Fatih Terim o dönem ayrılmasaydı...'

Ünal Aysal döneminde yeniden göreve başladım. Fatih Terim konusunda ısrar ettik. Ünal Başkan'ın kafasına başka isimler koymuşlar. Ancak, bizim baskımızla Fatih Terim'i getirttik. Hoca o dönem ayrılmasa, Galatasaray şu an borçsuz, mülkü olan, rahat bir kulüp olurdu. Başkanın o zaman yanında olan arkadaşlar, Fatih Terim'i göndermenin yollarını arıyordu. Galatasaray'a çok büyük düşmanlık ettiler. Kıskançlık yaptılar. Sonra ben ayrıldım, hoca da ayrıldı. Bir gün Duygun Yarsuvat aradı, 'Galatasaray'ın sana ihtiyacı var' dedi. 'Futbolun başında iki ayrı baş olursa' bu iş olmaz dedim. O kadar güzel konuştu ki beni ikna etti. O sene de Prandelli'yi gönderip, Hamza Hoca'yı getirdik. Mustafa Cengiz'le göreve geldiğimizde durum çok kötüydü. Eski futbolcular temlik koydurmuştu. Gözümüzü kırpmadan bu yükün altından kalktık.

'Oğlum gözümün önünde...'

Oğlum Yasin, Rize'de gözümün önünde darp edildi. Sanıyorum bu olayı mezarımda bile unutmayacağım. O gün benim kollarımı kilitliyip oğlumu kurtarmama izin vermeyen o arkadaşa da buradan selam olsun.

'Benim ilk görevim...'

Geldik geleli personel maaşlarını bir gün bile aksatmadık. Ben çalışan kişinin maaşını ödemeden, 'Kızım bana çay getir' diyemem. Ben öyle karakterde bir insan değilim. Benim ilk görevim, onun maaşını ödemek. Şu an mali anlamda en iyi durumda olan kulüp Galatasaray. Galatasaray kâr ediyor. UEFA'nın bütün kriterlerini Galatasaray karşıladı. Yazılı olarak da tescil edildi. Şampiyonlar Ligi'nde olacağız. Ne zaman geldiysek, taraftarlar bütün tribünü doldurdu. 50 bin kişiye tek tek teşekkür etmemiz lazım. Hatta 30 milyona teşekkür etmek lazım. Dualarıyla bize destek oldular.

'Fener Ol kampanyası gibi...'

Şu an öyle bir şey düşünmüyoruz. Localarla destek almaya çalışıyoruz. O kampanya Fenerbahçe'nin politikası. Öyle bir düşünce olursa paylaşırız.

'Fatih Terim'in başkanlığı...'

Neden olmasın? Hocamız çok büyük bir Galatsaraylı. O Adana Demirspor'da oynarken, ben Adana'da askerlik yaptım. Bir aile olduk. Bizim aramızda asla kıskançlık olmaz.

'Her şeyi hoca bilmeli'

Hocamız bazı yabacı oyuncularla İtalyanca konuşuyor. Onların hazır olması için elinden gelen her şeyi yapıyor. Dün Sivas'tan dönerken bile neler yapacağımızı konuştuk. Yapacağımız her şeyi konuşmalıyız, her şeyi hoca bilmeli.

'İstediğimiz futbolcular...'

Transferleri şu an konuşmak Galatasaray'a zarar verir. İstediğimiz futbolcuyu direkt söylemeyiz. Bazı stratejiler vardır. Piyasayı kızıştırırsınız. Bizim bir Alan transferimiz vardı. Dubai'ye gittik, her şey bitmişti. Çocuk da bize gelmek istemesine rağmen, son anda Çin kulübünün istekleri işi bozdu. Böyle şeyleri konuşmamak lazım.

'Eskiden uçaklar iniyordu, çilekler...'

Devletimiz sağ olsun, kur sabitlemesi yaptı. Kulüpler bundan çok büyük kâr etti. Vergi düzenlemesi yapıldı ve oradan gelen parayı altyapıya yatırdık. Eskiden uçaklar iniyordu, çilek alınıyordu. Ama günü gelip, parayı ödemeyince UEFA sizi zor durumda bırakıyor. Bu sene alınan şampiyonluk, Galatasaray'ın önünü açtı. Şampiyonlar Ligi katılımından paralar gelecek. Süper Lig şampiyonluğundan 50 milyon TL gelecek.

'Arda Turan, Galatasaray'a dönecek mi?'

Benim bilgim dahilinde bir şey yok. Hocamızla da bu konuyla ilgili tek bir kelime konuşmadık. Ben de basından görüyorum. Şu an Başakşehir'in futbolcusu. Bizim genç, istekli, çimleri parçalayacak oyunculara ihtiyacımız var. Altyapımızda çok iyi oyuncularımız var. Altyapıya para yatırarak, Ozan Kabak gibi Yunus Akgün gibi oyuncular yetiştireceğiz.

'Nihat Özdemir başarılı olacaktır'

Nihat Özdemir'in Fenerbahçe şapkasını çıkarıp görev yapacağına eminim. Ama orada bizi de temsil edecek arkadaşların olmasını istiyoruz, kendisiyle de konuşuyoruz.

'Çok farklı bir Fenerbahçe olacak'

Fenerbahçe bu sene kötü gitti diye hep kötü olacak diye bir şey yok. Gelecek sene çok farklı bir Fenerbahçe olacağını düşünüyorum. Aziz Bey de ilk geldiğinde başarısız olmuştu. Başakşehir ise kaç senedir bu lige renk kattı. Bir de seyircileri olsa çok daha iyi iş yapabileceklerini düşünüyorum. Hakikaten çok başarılılar.

Nevzat Dindar: "Luyindama'nın Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilmesi için mutlaka futbolcu satılması gerekiyor"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber