Acun Ilıcalı: Fatih Hoca kucaklayıcı ve takımı ayakta tutar

Spor gündemini manşetler üzerinden yorumlayan usta gazeteciler Bağış Erten ve Fuat Akdağ’ın konuğu, Türk televizyonlarının duayen ismi Acun Ilıcal’ydı. Acun Ilıcalı, spor dünyası ve kendiyle ilgili birçok önemli açıklamaya imza attı.

Acun Ilıcalı: Fatih Hoca kucaklayıcı ve takımı ayakta tutar

İşte, Acun Ilıcalı’nın açıklamalarının satır başları:

YABANCININ SINIRSIZ OLMASINDAN YANAYIM
Fenerbahçe’ye baktığın zaman iyi oynaması kötü oynaması başka bir şey ama kendini paralayan futbolcular görüyorsunuz. Bu çok güzel bir olay. Yerliyi öyle görünce yabancı da havaya giriyor zaten. Ben yabancının sınırsız olmasından ama yerlinin de kullanılmasından yanayım.

Futbolla aramızdaki fark şu; biz tam bilinmezden gidiyoruz. Futbolda çok ciddi performans üzerinden gidiliyor. Bizimki daha altıncı hislere hitap eder, futbolda doğru açıdan baktığın zaman yüzde 80’lerde başarı sağlarsın. Futbol normalinde çok sıkıcı bir spor bence. Biz şimdi bu işin içine düşmüşüz ama normalde seyredebilecek bir şey değil 90 dakika.

Acun Ilıcalı: Fatih Hoca kucaklayıcı ve takımı ayakta tutar

VAR UYGULAMASININ AYARINI YAPAMADILAR
Çok büyük fodepar var şu an VAR konusunda. Ama çok da faydalı bir şey olarak görüyorum. Yüzde yüz olması gereken bir olay futbolda. Şu anda ayarını yapamadılar.

HALI SAHA MAÇLARINDA ZOR YENERLER
Ben büyük kanallarda futbolun yeri olduğunu düşünmüyorum. Benim halı sahada bir maçı kaybetmem için karşı takımın başka boyutta bir takım olması lazım. Aktif sporcu olacak. Aktif sporcuları yeneriz diye bir iddiam yok. Onun dışında çok zor yenerler.

KUCAKLAYICI VE AYAKTA TUTAN SÖZLER
Travmatik maçlarda Fatih Hoca’nın genelde kucaklayıcı ve takımı ayakta tutan açıklamalarını duyarsınız.

MARADONA’YI İZLEDİM
Maradona’yı canlı seyretmenin vermiş olduğu mutluluk içerisindeyim. Pele’yi görmedim ben mesela. Ama Maradona’nın en iyi Dünya Kupasında gençtim, inanılmaz maçlar gözümün önünde.

Sergen Yalçın: "Kötü bir oyunla mağlup olduk"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber