Afrika Uluslar Kupası heyecanı sadece D-Smart'ta!

Dünya çapında birçok yıldız oyuncunun yer aldığı, Türkiye Süper Lig ve 1. Lig’den birçok yabancının mücadele ettiği 32. Afrika Uluslar Kupası, 21 Haziran – 19 Temmuz tarihleri arasında D-Smart 77. Kanal Spor Smart’ta futbolseverlerle buluşacak.

Afrika Uluslar Kupası heyecanı sadece D-Smart'ta!

Mısır’ın ev sahipliğinde düzenlenecek Afrika Uluslar Kupası’nda 6 gruba ayrılan 24 ülke şampiyonluk için mücadele edecek. 21 Haziran gecesi saat 23.00’da oynanacak Mısır – Zimbabve maçıyla başlayacak organizasyonun tamamı D-Smart’tan naklen yayınlanacak. Grup aşamasında 20, eleme turlarında 16 maç olmak üzere 36 maç izleyicilerle buluşacak.

Liverpool formasıyla bu sezon Şampiyonlar Ligi kazanma başarısı gösteren Mısır’lı Mohamed Salah, Senegalli Mane, Gine’li Keita, Premier Lig Şampiyonu Manchester City’nin yıldızlarından Cezayir’li Mahrez, Crystal Palace formasıyla sezona damga vuran Fildişili Zaha, Şampiyonlar Ligi’nde mükemmel bir sezon geçiren Hollanda Şampiyonu Ajax’tan Fas’lı Ziyech turnuvada bir çırpıda sayılabilecek dünya çapında yıldızlar durumunda.

Türkiye’den de birçok önemli isim bu yıl 32. kez düzenlenecek Afrika Uluslar Kupası’nda boy gösterecek. Şampiyon Galatasaray’dan Luyindama, Diagne, Feghouli, Belhanda, Onyekuru, N’Diaye, Fenerbahçe’den Dirar, Ayew, Slimani ve Kameni, Başakşehir’den Attamah, Kasımpaşa’dan Trezeguet ve Koita, Kayserispor’dan Asamoah Gyan, Alanyaspor’dan Djalma Campos, Malatyaspor’dan Farnolle, Gençlerbirliği’nden Sessegnon, Göztepe’den Gassama kupada yer alacak isimlerden bazıları.

İşte maç programı;

GRUP AŞAMASI

1- 21 HAZİRAN 23.00 (MISIR – ZIMBABVE)

2- 22 HAZİRAN 20.00 (NİJERYA – BURUNDİ)

3- 23 HAZİRAN 17.30 (FAS – NAMİBYA)

4- 23 HAZİRAN 20.00 (SENEGAL – TANZANYA)

5- 23 HAZİRAN 23.00 (CEZAYİR – KENYA)

6- 24 HAZİRAN 17.30 (FİLDİŞİ – GÜNEY AFRİKA)

7- 24 HAZİRAN 20.00 (TUNUS – ANGOLA)

8- 25 HAZİRAN 20.00 (KAMERUN – GİNE BİSSAU)

9- 26 HAZİRAN 17.30 (NİJERYA – GİNE)

10- 26 HAZİRAN 23.00 (MISIR – D.KONGO)

11- 27 HAZİRAN 20.00 (SENEGAL – CEZAYİR)

12- 28 HAZİRAN 17.30 (TUNUS – MALİ)

13- 28 HAZİRAN 20.00 (FAS – FİLDİŞİ)

14- 29 HAZİRAN 20.00 (KAMERUN – GANA)

15- 30 HAZİRAN 19.00 (MADAGASKAR – NİJERYA)

16- 30 HAZİRAN 22.00 (UGANDA – MISIR)

17- 1 TEMMUZ 19.00 (GÜNEY AFRİKA – FAS)

18- 1 TEMMUZ 22.00 (KENYA – SENEGAL)

19- 2 TEMMUZ 19.00 (BENİN – KAMERUN)

20- 2 TEMMUZ 22.00 (MORİTANYA – TUNUS)

5-6-7-8 TEMMUZ SON 16 TURU MAÇLARI

10-11 TEMMUZ ÇEYREK FİNAL MAÇLARI

14 TEMMUZ YARI FİNAL MAÇLARI

17 TEMMUZ 3’ÜNCÜLÜK MAÇI

19 TEMMUZ FİNAL MAÇI

Ayrıca Kuzey Amerika’nın ülkeler bazında en büyük turnuvası olan Concacaf Gold Cup’un 2 yarı final ve final maçı da sadece D-Smart’ta olacak.

Maç programları ise şu şekilde;

1. yarı final 3 Temmuz 05.30

2. yarı final 4 Temmuz 04.30

Final 8 Temmuz 04.15

Adil Rami yeni takımına hazırlanıyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber