İzmir Pistini dünkü yazımızda eleştirmiş, yarışseverlerin haklı isyanlarını duyurmuştuk. Türkiye Jokey Kulübü de dün resmi internet sitesinde konuyla ilgili bir açıklama yayınladı ve konuya açıklık getirdi.
Açıklamada özetle şu görüşlere yer verildi:
"İzmir Hipodromu 2015 yılında genel tadilata tabi tutulmuş, bu kapsamda çim pist de yenilenmiştir. Yenilenen çim pistte koşular 2016 yılı Mayıs ayında koşulmaya başlanılmıştır. 24 Eylül'e kadar yarışlar çim pistte sorunsuz olarak devam etmiş, ancak 24 Eylül'de çimde sararmalar tespit edilmiş ve analizler yaptırılmıştır. Analizler sonucunda, bitkide “ fusarium” mantari hastalığının olduğu tespit edilmiş ve “Düett” ve zararlılar için “Dursban 4” uygulamalarına başlanılmıştır. 10 Ekim tarihi itibariyle pistte yeni çim çıkışları görülmeye başlanmış ve çim pistte mantari hastalığın durduğu tespit edilmiş olup, yeni çimlerin çıkması ve hastalığın tekrarlanmaması için bakım çalışmalarına devam edilmektedir"
Umarım sorun kısa sürede giderilir...
Bugün Ankara'da teksiz bir altılı yaptım. Adana'da ise son ayakta The Flamingo'nun rakip olduğu Tesla'yı tek bırakıp altılımın çatısını oluşturdum. Herkese bol şanslı bir gün diliyor, sizler için hazırladığım altılılara geçiyorum:
Adanada Tesla