Ağladı, ağlattı

63. yılda İslam Çupi özel ödülünü alan ALS hastası olan Trabzonspor’un eski futbolcusu İsmail Gökçek’in sahneden bilgisayarı yardımıyla verdiği mesaj ayakta alkışlandı. Birçok kişi gözyaşlarını tutamadı.

Ağladı, ağlattı

İslam Çupi Özel Ödülü bu yıl ALS hastalığı ile mücadele eden Trabzonspor’un eski futbolcusu İsmail Gökçek’e gitti.

1999 yılında yakalandığı ALS hastalığından dolayı futbolu bırakan ve 2001 yılında kurduğu ALS-MNH Derneği ile yaklaşık 8000 ALS hastası için gösterdiği çaba nedeniyle ödüle layık görülen Gökçek’e plaketini Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar verdi.Hastalığı nedeniyle uzun yıllardır tekerlekli sandalyeye mahkum olan, konuşamayan, alnının ortasındaki çip sayesinde başını oynatarak bilgisayar kullanan Gökçek eşi Adalet Gökçek’in yardımıyla sahneye çıktı.

Ağladı, ağlattı

Ödülünü aldıktan sonra önündeki bilgisayar sayesinde bir teşekkür konuşması yapan İsmail Gökçek, “Spor dünyasının duayen ismi İslam Çupi anısına verilen ödülü almanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Öncelikle beni bu ödüle layık gören kıymetli jürimize çok teşekkür ederim. Ben bu ödülü 1999 yılından bu yana hastalağımda bana her zaman desteğini veren eşim adına alıyorum. Ona minnettarım. Ayrıca hastalığımın teşhisi konulduktan sonra kurduğum derneğin de bu yıl 15. senesini TFF’nin sponsorluğunda kutlayacağız. Bu vesileyle Federasyon Başkanımız Yıldırım Demirören’e de çok teşekkür ediyorum. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Gökçek’in sahnede yazdığı bu not bütün salon tarafından ayakta alkışlandı. Konuklar gözyaşlarını tutamadı.

Ağladı, ağlattı

Bu gurur Gümüşdağ’ın

Milliyet Gazetesi Özel Ödülü, Kulüpler Birliği ve Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’a gitti. Gümüşdağ’a ödülünü Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Demirören verdi.
Demirören, “Milliyet ödüllerinin 63. yılı. Milliyet siyaset haberleri, ekonomi haberleri ve dürüstlüğü ile hep örnek olmuştur. Ancak Milliyet okuyucularına başka bir şey daha öğretmiştir. O da gazeteyi spor sayesinde arka sayfadan başlamayı. Ayrıca 63. kez sporculara ödüllerini veriyor. Bu ödülümüzün özelliği Milliyet ailesinin spora katkı yapan isimlere verdiği bir ödül olması. Ve Sayın Göksel Gümüşdağ’ı bu ödüle layık görmüşler. Sevgili dostum kavga ve gürültü ortamından sonra Kulüpler Birliği Başkanı olarak tüm kulüpleri bir araya getirdi. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Gümüşdağ ise “Ben öncelikle 63 yılın 14 yılına şahidim. Öncelikle Milliyet ailesine, ardından dostum Yıldırım Demirören’e beni bu ödüle layık gördüğü için çok teşekkür ediyorum. Sporcularımızın 63 yıldır burada mutlu edilmesini çok doğru buluyorum. İnşallah burada ödül alan sporcularımız daha da artar” diye konuştu.
Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı kürsüde
Yılın Paralimpik Sporcusu-Takımı kategorisinde zirveye çıkan Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı ödülünü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan aldı. Türkoğlu, “Buraya katılan tüm sporcu arkadaşlarımı kutluyorum. Bütün sene boyunca mücadele ediyorlar ve bu ödülü hak ediyorlar” dedi.
Gillette özel ödülü Mete’nin
Gecede Gillette Özel Ödülü’nü milli okçu Mete Gazoz aldı. Gazoz’a ödülünü veren P&G Türkiye ve Kafkaslar Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “P&G Türkiye’de bu sene 30. yılını kutluyor. Bu özel yılı kutlarken, P&G ve Gillette olarak Türk sporcularına katkı vermekten dolayı çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türk spor tarihinin bize göre en köklü spor organizasyonu olan Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerine bir kez daha sponsor olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Ben bütün sporcularımıza ve spor camiamıza nice başarılar dilerken, biz P&G ve Gillette olarak buna katkı vereceğimizi yineliyorum” dedi.
Ağladı, ağlattı
Alkışlar Tofaş’a
63. yılda jüri özel ödülü Tofaş Spor Kulübü’nün “Engelsiz Hareket Uygulaması”na gitti. TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik ödülü FIAT İş Birimi Direktörü Altan Aytaç’a sundu. Aytaç, “Bizim için gurur duyduğumuz bir projeydi. Bu ödülü sayın başkanımdan almak çok önemliydi. Tofaş ve Fiat markası adına tekrar sizleri selamlıyor ve teşekkür ediyorum” dedi.
Azize Ay sahnede
Hayrettin’in gösterisinin 2. bölümünde sürpriz bir konuk sahneye çıktı. Uzun yıllar uğraştıktan sonra futbolcu olan Azize Ay geceye renk kattı Ay, “Altı yaşından beri futbolla ilgileniyorum. 43 sene direndim, sonunda sahalara indim. Diyarbekirspor Kadın Futbol Takımı’nın Başkanı Cemal bey beni şeker ve çikolata ile eve gelerek istedi. 8 Şubat’ta lisansımı aldım. İlk maçıma da çıktım ve forvet oynuyorum” dedi. Ay, ‘Messi mi, Ronaldo mu?’ sorusuna ‘Ben’ diye cevap verdi.
Ağladı, ağlattı
Muslera farkı
Yılın futbolcusu kategorisinde rakiplerine fark atan Galatasaray’ın file bekçisi Fernando Muslera zirveye çıktı. Uruguay Milli Takımı’nın kampında bulunan Muslera’nın ödülünü Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, TFF Başkanvekili Hüsnü Güreli’den aldı.
Özbek, “Milliyet’in geleneksel haline gelen bu ödülü futbolcum adına almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Oy veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ödül alan diğer sporcuları da kutluyorum” dedi.
Ağladı, ağlattı
Gillette-Venüs Yılın En İyisi Tutya Yılmaz
Milli cimnastikçi Tutya Yılmaz törende Gillette-Venüs Yılın Kadını ödülüne layık görüldü. Yılmaz ödülünü, P&G Türkiye ve Kafkaslar Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’ndan alırken, “Beni bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ederim. Bu ödül benim için çok önemli. Ben hep hayallerimin peşinden gittim. Çok teşekkür ederim” dedi.
Vestel’in Yükselen Yıldızı Metin Toy
Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’nın başarılı oyuncusu Metin Toy, Vestel Voleybol Yükselen Yıldız Ödülü’ne layık görüldü. Vestel Pazarlamadan Sorumlu Müdür Yardımcısı Tunç Berkman, Toy’a ödülünü verirken, “Voleybol bizim büyük destek verdiğimiz bir alan. Ayrıca en önemli spor dallarımızdan birisi. Dünyaca bir sürü ödül kazandığımız bir alan” dedi.
Metin Toy ise “Bu güzel ödüle beni layık gören halkımıza çok teşekkür ederim. Bu başarı bireysel gibi gözükse de takım arkadaşlarımın da payı büyük. Onlar adına bu ödülü alıyorum ve tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Hayrettin-Aref şov
Gecede son dönemlerin popüler ismi Hayrettin ile Aref de sahne aldı. Aref gösterisinde TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in kredi kartını alarak uçurmaya başladı. Ardından Hayrettin’in gelip “Başkanım bütün hesabı buradan mı çekiyoruz” demesi salonu kahkahaya boğdu.

Ağladı, ağlattı

Garanti Koza’nın ödülü Ün’e gitti
Garanti Koza Tenis Özel Ödülü ise Paralimpik Oyunlarına katılan ilk kadın tenisçi olan Büşra Ün’e gitti. Garanti Koza yöneticisi Yavuz Selek’ten ödülünü alan Ün, “Benim bu organizasyonda ilk tecrübem. İnşallah devamı gelir. Ülkemiz çok bereketli bir yer sporcular açısından. İnşallah göreceğimiz desteklerle daha fazla madalyalar alırız. Özellikle Garanti Koza’ya beni bu ödüle layık gördükleri için teşekkür ederim. Biz sağlıklı sporculara nazaran geride kalıyoruz. Ama Garanti Koza bunun böyle olmadığını herkese gösterdi ve bize gereken önemi verdi” dedi.
Başarılı sunum
Raytinglerde ilk 35 arasına girmeyi başaran görkemli gecenin sunucusu Saadet Özsırkıntı performansıyla büyük beğeni topladı.

Yukatel Denizlispor: 3 - Altay: 1 (Hazırlık Maçı)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber