Almanya'da kurulan Galatasaray Köln'de sportif direktörlük görevine Wolfgang Jerat getirildi

Almanya'da Galatasaray Köln isminde yeni bir futbol kulübü kuruldu. Sportif direktörlük görevine ünlü Alman teknik adam Wolfgang Jerat getirildi.

Almanya'da kurulan Galatasaray Köln'de sportif direktörlük görevine Wolfgang Jerat getirildi

Onur Dinçer - Skorer Dış Haberler

Büyük bir Türk nüfusu barındıran Almanya'da, gurbetçiler futbolda da oldukça önemli bir yer kaplıyor. Bir çok Türk kulübünün bulunduğu ve bunların çoğunun bölgesel liglerde mücadele ettiği ülkede yeni bir takım daha kuruldu.

Bu kez Türkiye'nin önde gelen kulübü Galatasaray'ın ismi kullanıldı. Galatasaray Köln isimli kulübün kuruluş aşaması gerçekleştirildi. Ren bölgesindeki kulüp için bu bölgeye göndermede bulunun bir slogan kullanıldı ve "Ren'den gelen Aslan" mottosu kullanıldı.

Lige kabul edildiler

Kuruluşla ilgili bürokratik işlemlerin gerçekleştirildiği, ve gerekli izinlerin alındığı belirtildi. Sarı-kırmızılı ekip gelecek sezondan itibaren Kreisliga D liginde mücadele etmeye başlayacak. Yeni ekibin başına ise bu seviyede bir takım için çok önemli bir isim getirildi. Almanya'nın köklü kulübü Köln'ün eski teknik direktörü Wolfgang Jerat yeni sportif direktör oldu.

Nargileyle gelen transfer

Kulüp başkanı Bilgin deneyimli teknik adamı göreve getirme hikayesinin oldukça ilginç olduğunu belirtti. Bilgin, "Kendisi benim de bulunduğum barın bir köşesinde oturmuş nargile içiyordu. Orada karşılaştık ve görüş alış verişinde bulunduk. Sonrasında her şey gelişti. Jerat çok deneyimli bir isim ve bize tecrübesiyle çok şey katacak. Adame Niang ise teknik ekipte görev alacak" diye konuştu.

Hedef üst lige çıkmak

Kulübün geleceğe dair büyük planları olduğu ortaya çıktı. Galatasaray Köln'ün kurucusu Mehmet Çalhan yaptığı açıklamada, "Şimdiden 500 üyemiz var. İlk sezonumuzdaki hedefimiz yükselmek ve bir üst lige çıkmak olacak. Bazı sponsorlarla görüşme halindeyiz. Herşeyin yolunda gideceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Skorer Tv Haber Bülteni - 12 Kasım 2019

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber