Altınordu ve Eroğlu istikrarı bırakmıyor

Türkiye profesyonel liglerinde kötü sonuçların ardından birçok takım teknik direktör değişikliği yapmayı tercih ederken, PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu'da görev yapan Hüseyin Eroğlu, 2012-2013 sezonundan bu yana takımının başında bulunuyor.

Altınordu ve Eroğlu istikrarı bırakmıyor

PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, Süper Lig ve PTT 1. Lig'de mevcut teknik adamlar arasında takımının başında en uzun süre görev yapan teknik direktör olarak dikkati çekiyor.

Altınordu'nun Spor Toto 3. Lig'de şampiyonluğa ulaştığı 2012-2013 sezonunda göreve gelen Hüseyin Eroğlu, 2013-2014'te de Spor Toto 2. Lig'de şampiyon olarak takımını PTT 1. Lig'e taşıdı. Yabancı futbolcu oynatmadan iki sezondur PTT 1. Lig'de mücadele eden Altınordu, Eroğlu yönetiminde şimdiye kadar 142 maça çıktı.

Eroğlu, teknik direktör değişikliklerinin sıkça yaşandığı Süper Lig ve PTT 1. Lig'de görev yapan teknik adamlar arasında takımının başında en uzun süre görev yapan teknik direktör oldu. AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Eroğlu, Türkiye'de teknik direktörlük konusunda istikrarsızlığın bulunduğunu, bunun yönetimlerin yanı sıra antrenör ve futbolcularla alakalı olduğunu söyledi.

Kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan'ın, Ocak 2007'den bu yana kendisiyle çalıştığını kaydeden Eroğlu, aynı heyecan ve istekle yoluna devam ettiğini belirtti. Eroğlu, görevinde hep daha iyisini yapmaya çalıştığını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Teknik direktörlerin istikrarı konusunda yönetimlerin, kurumların karşılıklı güveni çok önemli, sabır önemli. Bu anlamda futbolcu ve yönetim gitmeyeceğine göre en basit olarak antrenör gidiyor. Bu tabii ki yanlış. Özellikle PTT 1. Lig'de bu sene rekor kırılmış herhalde, bu hoş bir şey değil. İstikrar her şeyden önemli, bir hocada karar kıldıysan, o kararın arkasında en azından sezon sonuna kadar durman gerekiyor. Bu anlamda bir sıkıntı var, Türkiye'de alınan 1-2 mağlubiyetle sıkıntı yaşanabiliyor."

"Altyapılarla da ilgileniyoruz"

Fırsat buldukça altyapı antrenmanlarına ve maçlarına gittiğini bildiren Eroğlu, "Sadece A takımla ilgileniyor gibi gözüksek de işimiz altyapılarla da ilgilenmek, gelişimlerini takip etmek. Çünkü onlar 2-3 sene sonra A takım formasını giyecekler." dedi.

Hüseyin Eroğlu, 21 Yaş Altı Ligi'nde mücadele eden takımda forma giyen oyuncuların, rakiplerine göre 2 yaş küçük olduğunu hatırlatarak, şunları ifade etti: "Kendi liglerinde liderler ancak 21 Yaş Altı Ligi'nin bizim oyuncuların gelişimine katkı sağladığını düşünmüyorum. Altyapısı çok iyi takımlar yok. Biz de bu oyuncuları A takıma aldığımızda Türkiye'nin en zor liginde oynatmak zorunda kalıyoruz. Eğitimini tam tamamlamadan mücadelenin hakim olduğu ligde oynatmaya çalışıyoruz. O çocuklar için zor oluyor. Bizim için Cengiz'i, Çağlar'ı, Yusuf'u çıkarmamız önemli bu sene. Bu sayı artmıyor, zaten genç bir takımız ve yerli oyuncularımızla oynuyoruz. Rakiplerimizin ise 7 yabancısı var ve 5 tanesi sahada oluyor."

Konyaspor'da Beşiktaş maçının hazırlıkları sürüyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber