Alvaro Negredo gemileri yaktı

Al Nasr’la anlaşan İspanyol golcü, sağlık kontrolünden geçmek üzere izinsiz olarak Dubai’ye gitti, “Kulüp ve benim için en iyisi bu. Ayrıldığım için üzgünüm” dedi.

Alvaro Negredo gemileri yaktı

Kartal’ın İspanyol golcüsü Alvaro Negredo, Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Nasr ile sözleşme imzalamak için Türkiye’den ayrıldı. Al Nasr’dan yıllık 7 milyon euroluk teklif alan 33 yaşındaki futbolcu, Dubai yolculuğu öncesi Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada siyah-beyazlılara veda etti.

Dubai’de bugün sağlık kontrolünden geçecek olan Negredo, “Kulüp ve benim için en iyisi bu. Beşiktaş’ı, şehri seviyorum ancak futbolda durumlar bazen karmaşık olabiliyor. Buradan ayrıldığım için üzgünüm. İstanbul’da çok mutluydum. Futbolda bir gün burada başka bir gün farklı bir noktada olabiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Şenol Güneş ile herhangi bir problemi olmadığını ifade eden tecrübeli oyuncu, “Şenol Güneş iyi bir insan, iyi bir teknik direktör. Benim yaşadığım problem maaşımla ilgili ekonomik bir durum. Bu durum, kulüp ve benim için zorluk çıkarıyor” diye konuştu.

2017-2018 sezonu başında Valencia’dan 2,5 milyon euro bonservisle transfer edilen Negredo ile 2+1 yıllık sözleşme imzalanmıştı. Yıllık ücreti 4 milyon 350 bin euro olan İspanyol golcü yüksek maaşı ve beklentilerin altında kalan performansıyla tartışma konusu olmuştu.

Yönetim işi sağlama aldı

Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Alvaro Negredo’nun Dubai’ye gidişinin kendi izinleriyle olmadığını açıkladı. Kulüp görevlisi Erdinç Gültekin havalimanına giderek, Negredo’ya izinsiz olarak transfer görüşmesi yapmaya gittiğini bildiren bir evrak imzalattı.

Mahmutyazıcıoğlu, “Biz gitmesi için izin vermedik ama sağlık kontrolünden geçmek istedi. Haberimiz olduktan sonra imza beyannamesi aldık. Yarın (bugün) akşam idmanımız var. Negredo idmana çıkmazsa hukuki süreci başlatmamız için tüm tedbirleri aldık. İstediğimiz şartlarda olursa bu transfer biter ama aksi durumda hukuki yollara başvuracağız” dedi.

‘İyi bonservis getirirse biz de teşekkür ederiz’

Negredo’nun Dubai’ye gitmesini değerlendiren Başkan Fikret Orman kafaları karıştırdı. İspanyol golcünün yönetimden izin almadığını belirten Orman, “Transfer için gittiyse kulübün onayıyla olmaz. Tatil günüdür, hocası izin vermiştir. Hiçbir bilgim yok. Giderken Beşiktaş’a teşekkür ettiyse iyi bir bonservis parası getirir biz de ona teşekkür ederiz. Negredo ile alakalı bir şey gelirse değerlendiririz. Yönetimde konuşulacak bir konu gelmedi” ifadelerini kullandı.

Alvaro Negredo gemileri yaktı

A Milli Takım, İzlanda ve Andorra hazırlıklarına başladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber