Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu isyan etti

Ankaragücü Kulübü Genel Menajeri Hikmet Hancıoğlu, kulüpte yaşanan olumsuz olayların artık canlarını çok sıktığını ve dayanacak güçlerinin kalmadığını belirterek isyan etti.

Hancıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Turgut Doğan Şahin’in transferinden, kulübün içinde bulunduğu sıkıntılara kadar birçok konuya değindi.

İlk olarak Turgut Doğan Şahin’in ’yılan hikayesine’ dönen transferiyle ilgili olarak konuşan Hikmet Hancıoğlu, bu futbolcunun bugün yapılan antrenmana izinsiz olarak katılmadığını belirterek, "Duyumlarımıza göre Turgut Doğan Şahin Gaziantep’e gitmiş. Turgut Doğan Şahin, antrenmana izinsiz olarak çıkmadığı için işin gereği olarak noter çağırıp zabıt tutturdum" dedi.

Turgut Doğan Şahin’in Bursaspor’a attığı bir imza olduğunu ifade eden Hancıoğlu, "Ben kendisini uyararak 2. bir imza atmaması gerektiğini, bunun hem kendisine, hem de Ankaragücü’ne zarar vereceğini söyledim. Turgut Doğan Şahin, dün gece 11.00’e kadar buradaydı ancak şimdi iki telefonuna da ulaşamıyoruz. Ben de antrenmana çıkmadığı için işin gereği olarak noter çağırıp zabıt tutturdum.

Gaziantepspor, Bursaspor’u ikna ederek bu transferi gerçekleştirmek istiyor.

Bursasporlu yöneticiler ise bizzat beni arayarak Turgut Doğan Şahin’in transferinin gerçekleşmemesi halinde Ankaragücü’nde oynayabileceğini, aksi takdirde ise kendilerinden başka takımda forma giyemeyeceğini söylediler" diye konuştu.

"Ahmet Gökçek Turgut’un satılmasını neden istiyor?"

Turgut Doğan Şahin’in değerini bulmadan satılmaması gerektiğini vurgulayan Hancıoğlu, şöyle devam etti: "Bu transfer hakkındaki tavrım, illa satılacak diye bir şey yok şeklinde. Bu futbolcu, hakkını bulmadan satılmasın. Bu konuya çok insan karıştı.

Turgut’un resmi menajeri yok. Buna karşın birçok menajer hala kolay para kazanmanın peşinde. Cumartesi günü genel kurulumuz var. Bu acele neden? Bence genel kuruldan önce satılmamalı. Satılıyorsa da bu iş kurallara göre yapılmalı.

Turgut Doğan Şahin’in transferiyle ilgili çok şey konuşuluyor. Aldığımız duyumlara göre Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Turgut Doğan Şahin, futbolcunun babası ve Ahmet Gökçek Ankara’da biraraya gelerek transferle ilgili görüşme yapmışlar. Ahmet Gökçek neden bu transferin içinde olmaya çalışıyor? Neden Turgut’un satılmasını istiyor? Turgut Doğan Şahin, serbest kalmak üzereyken Cemal Aydın 270 bin lira vererek bunu engelledi. Bu durumun tekrarlanabilme ihtimalinde de yine para vermeye razı oyduğunu bana iletti. Kimse Ankaragücü’nün bu durumunda bir şey yapmayacak ama söz hakkı isteyecek. Yok böyle bir şey.

Futbolcunun da aklını karıştırıyorlar. Turgut Doğan Şahin, Spor Toto Süper Lig’de yapılan Mersin İdmanyurdu maçında oynamak istemediğini bize maç günü söylemişti.

Kendisiyle konuşarak, bunun hem kendisine, hem de kulübe zarar vereceğini söyledim. Kendisine ’Eğer bu maçta oynamazsan seni satmıyorum’ dedim. Turgut, bu konuşmanın ardından sahaya çıktı ve oynadı. O da kazandı, biz de kazandık." -Tesislerde doğalgaz bitti- Hikmet Hancıoğlu, dün akşam saatlerinde tesislerde doğalgazın bittiğini, yöneticilere bunu iletmesine karşın kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını ve bu sabah itibariyle tesislerde doğalgaz bulunmadığını belirtti.

Bu gelişme karşısında yöneticileri arayarak haber verdiğini ifade eden Hancıoğlu, "Duyarlı bir Ankaragücü taraftarı beni arayarak doğalgaz alabileceğini söyledi. Ben bu teklifi de yöneticilerimize ilettim. Bana bunu kabul etmemem gerektiğini, doğalgaz alacaklarını söylediler. Bu sabah itibariyle ortada alınan bir şey yok. Sonuç olarak malzemeci Can Dağ adına açılan hesaba taraftarların yatırdığı paradan 400 liralık doğalgaz aldık. Taraftarlar Galatasaray deplasmana uçakla gidebilmemiz için de bir kampanya başlattı.

Yöneticilerimiz bunu da kabul etmedi" dedi.

"Artık kandırılmak istemiyoruz, para vermeyecek olan bizi boş sözlerle kandırmasın" diyen Hancıoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: "Biz bir yerlerden bulur ve alırız. Biz yöneticilerimizin durumunu da anlıyoruz. Bugüne kadar da bu konuyla ilgili konuşmadık. Takımı Sivasspor deplasmanına götürürken cebimde 1 lira olmadan gittim. Her konuşmamızda para göndereceklerini söylediler, ancak bunu da yapmadılar. İçimizdeki insanların bizi kandırması canımızı daha çok acıtıyor. Artık bizi oyalamasınlar, kandırmasınlar.

Kulübü takip eden bir gazeteci arkadaşımız, evine alacağı doğalgaz parasını kulübe vermek istedi. Bu arkadaşlar bile bu kadar duyarlılık gösterirken, içimizdekilerin bunu yapması bizi yaralıyor. Teknik direktör Hakan Kutlu ile birlikte elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Ankaragücü bu haldeyken, biz neler yapabiliriz diye düşünürken, herkes para kazanmanın peşine düşmüş. Kulüpte çalışan personel bile dört gözle Turgut Doğan Şahin’in transferinin bitmesini bekliyor. Ceplerinde dolmuşa binecek paraları yok. Hepsi genel kurulu umutla bekler halde."

Gökhan Dinç: 'Semih Özsoy, Ali Koç’un yurt dışında olmasını fırsat bilmiş...'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber