Antalyaspor cezaya sevindi

Antalya'da katıldığı bir programda saha olayları nedeniyle PFDK'nın verdiği 20 bin TL para cezasını öğrenen Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, verieln cezaya sevindi.

Antalyaspor cezaya sevindi

Antalya'da katıldığı bir programda saha olayları nedeniyle PFDK'nın verdiği 20 bin TL para cezasını öğrenen Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, "Az önce sevindirici bir haber geldi. Gerçek Antalyasporluların eylem içerisinde olmadığını yaptığımız savunmayla kabul edilmesi üzerine saha kapatma ya da seyircisiz oynama cezası almadık" dedi.

Porto Bello Otel'de Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği'nin yemeğine katılan Medical Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, aynı dakikalarda açıklanan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun kararlarını öğrendi. Geçtiğimiz hafta M.P Antalyaspor-Kardemir Karabükspor maçında çıkan saha olayları nedeniyle PFDK'ya sevk edilen takımıyla ilgili konuşan Başkan Akıncıoğlu " Ben geçtiğimiz hafta yaşadığımız üzücü olayla ilgili bahsetmek istiyorum. Taraftar kelimesini kullanmak istemiyorum ben fazla. Sahamıza girerek müsabakamızın kesilmesine neden olan seyircilerimizin yapmış olduğu yanlış olay neticesinde, az önce Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan sevindirici bir haber geldi. Saha kapatma cezası ile karşılaşmadık. Türkiye'de hemen hemen ilk olan bir uygulama. Sadece 20 Bin Lira para cezası ile cezalandırıldık. Buda gerçek Antalyasporluların eylem içerisinde olmadığını, yapmış olduğumuz savunma tarafından, Türkiye Futbol Federasyonu'nun kabul görmesi sayesinde oldu. Bu mecrada hakikaten ciddi bir çalışma yaptık. Hukukçularımızla yönetici arkadaşlarımızla yapılan çalışma neticesinde Türkiye Futbol Federasyonu, futbolda en ağır suç sayılabilecek bir durum karşısında bizi saha kapatma ya da seyircisiz oynama cezası ile cezalandırmadı. Geçmişten bu yana oluşan futbol gibi bir oyunun, izlenmesi taraf olunması desteklenmesi için bir bedel ödenmesini kabul etmeyen bir olgu ile karşı karşıyayız. Sosyal aktivite, bir film ya da oyun izlemek istiyorsanız onun bir bedeli olduğunu herkes kabul etmeli. Bunun de çeşitli kademeleri olmalı. Biz stat da buna da olanak sağladık. Ve özellikle son müsabakamızda bilet fiyatlarımızı çok cüzi bir rakama çekmiş olmamıza rağmen, tribünde bulunan, dışarıda arkadaşlarının olduğunu ve kapıları açmamızı talep ederek yönetimimiz aleyhine tezahüratlarda bulundular. Bunları karşılama lüksümüz olmadığını bilmelerine rağmen kötü tezahüratlar ve müsabakanın durmasını sağlayacak şekilde sahaya girdiler" diye konuştu.

Doğuş Balbay: 'Hedefimiz bu sene sezonu kupayla açmak'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber