Euroleague: İkinci Maçlar Sonrası

Euroleague play-off turu ikinci maçlarında üç seride evsahibi takımlar durumu 2-0 yaparken, birbirlerine güç olarak en yakın olan iki takımın mücadelesinde Milano-Maccabi serisinde durum 1-1 oldu.

Serilere bakalım…

Barcelona 2 – 0 Galatasaray

Barcelona ilk maçta Carlos Arroyo sakatlandıktan sonra Galatasaray’a çok büyük bir fark attı. Galatasaray’ın ikinci maçta daha iyi oynamasını bekliyordum ama bu da olmadı. Aslında ikinci maçta Ender Arslan da üzerine düşeni yaptı ama ne Zoran Erceg, ne Malik Hairston ne de Manuchar Markoishvili ona destek veremediler ve farklı yenilgi kaçınılmaz oldu. Ben Ergin Ataman’ın da Xavi Pascual’e ağır basmasını bekliyordum ama Pascual ilk maçın ilk devresi ve ikinci maçın ikinci devresine çok iyi başlayan Galatasaray’ı mat etti, Ergin Ataman da ona karşı strateji üretemedi. Serinin uzaması için Carlos Arroyo’nun da dönmesi gerekmiyor, takımın diğer oyuncularının silkinmeleri gerekiyor. Diğer oyuncular katkı vermezse, Arroyo dönse bile fazla fark eden bir şey olmaz.

Real Madrid 2 – 0 Olympiakos

Bu eşleşmenin ilk iki maçında Laso’nun Oly’yi seçmesinin doğru olduğunu görmüş olduk. Real Madrid çok formda olsa da Panathinaikos her daim ters bir takım ve zorluklar yaşatabilirdi. İnişli-çıkışlı grafik içindeki Olympiakos’ta hem skor, hem asist olarak katkı verebilen tek oyuncu Vassilis Spanoulis. Real’in onu durdurmak için de çok silahı var, hücumda da etkili olan Real Madrid büyük bir sürpriz olmazsa final-four’a çıktı. Yalnız, ben yine de Real Madrid’in diğer takımlardan açık ara önde olduğuna inanmıyorum. Olympiakos’tan daha komple bir takımla karşılaşmaları halinde işleri zorlaşabilir.

CSKA Moskova 2 – 0 Panathinaikos

Bu serinin ilk maçı da Pana’nın ‘ne tip bela bir takım’ olduğunu gösterdi. İlk maçı kaybeden Pana ikinci maçta ise sahadan silindi. Teodosic’siz CSKA tam zamanında formunun zirvesine çıktı. Gelecek ay da bu kadar formda olmaları durumunda, şampiyonluk uzak değil diyebiliriz.

EA7 Milano 1 – 1 Maccabi

Milano da ilk maçla beraber tarihi bir fırsatı kaçırma noktasına geldi. Bitime 2 dakika 10 sayı farkla öndeyken maçı kaybetmişlerdi. Takımına galibiyeti getirecek olan atışı da ‘En Değerli Oyuncu’ olarak düşündüğüm Keith Langford kaçırmıştı. Milano ikinci maçta da benzer bir basketbol sahaya yansıttı ama daha iyi savunma yaptı, Maccabi de iyi şut atamayınca bu haftayı 1-1’le kapattılar. Tel Aviv’de ne olacak, bu hafta göreceğiz.

(ayrıntılar için lütfen tıklayınız: http://altiustusport.blogspot.com.tr)

twitter.com/arifsahin1

http://altiustusport.blogspot.com.tr