Arkas-Fenerbahçe: 3-0

Voleybol Efeler Ligi play-off final serisinin dördüncü maçında Arkas Spor, Fenerbahçe'yi 3-0 yenerek seride durumu 2-2 yaptı.

Arkas-Fenerbahçe: 3-0

Voleybol Efeler Ligi play-off final serisinin dördüncü maçında Fenerbahçe'yi 3-0 mağlup eden Arkas Spor, art arda 2. galibiyetini aldığı seride durumu 2-2'ye getirdi.
Karşılıklı sayılarla başlayan ilk sette teknik molaya 12-11 üstün giren Arkas Spor, daha etkili olduğu son bölümde aradaki farkı açtı ve seti 25-19 kazandı.
Arkas Spor, ikinci seti de 26-24 üstün tamamladı.
Üçüncü sette 7-7 eşitlikle geçilen ilk bölümün ardından daha etkili olan Arkas Spor, teknik molaya 12-10 önde girdi. Adis'le etkili oyununu sürdüren ve durumu 18-12'ye taşıyan ev sahibi ekip, seti de 25-18 kazandı.
Karşılaşmayı 3-0 kazanan Arkas Spor, 3 galibiyet alacak ekibin şampiyon olacağı seride ilk 2 maçı kaybetmesine rağmen durumu 2-2'ye getirdi. Arkas Spor ile Fenerbahçe serinin 5. ve son maçında 3 Mayıs Cuma günü yine İzmir'de karşılaşacak.
Serinin bir önceki maçında diskalifiye edilen Arkas Spor Antrenörü Glenn Hoag takımının başında yer alamadı.
Salon: Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi

Hakemler: Ozan Sarıkaya, Yılmaz Duman

Arkas Spor: Yiğit Gülmezoğlu, Mustafa Koç, Radke, Taht, Hasan Sıkar, Adis Lagumdzija (Burak Mert, Bravo)
Fenerbahçe: Oğuzhan Karasu, Ulaş Kıyak, Klinkenberg, Emre Batur, Ter Maat, Hidalgo (Ahmet Karataş, Ferhat Akdeniz, İzzet Ünver, Oğulcan Yatgın)

Setler: 25-19, 26-24, 25-18
Süre: 80 dakika (25, 30, 25)

Final serisinin son maçı cumartesi günü
Voleybol Efeler Ligi şampiyonunun belirleneceği Arkas Spor ile Fenerbahçe arasındaki play-off final serisinin son maçının günü değişti.
Voleybol Efeler Ligi şampiyonunun belirleneceği Arkas Spor ile Fenerbahçe arasındaki play-off final serisinin son maçı 4 Mayıs Cumartesi günü oynanacak
Arkas Spor ile Fenerbahçe arasında daha önce cuma günü oynanacağı açıklanan play-off final serisinin beşinci ve son maçının günü değişti. Müsabaka 4 Mayıs Cumartesi günü saat 15.00'te Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi'nde yapılacak.
Karşılaşmayı kazanacak ekip 2018-2019 sezonunu şampiyon tamamlayacak.

Adeta yıkıldı! Öyle bir vuruş yaptı ki...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber