Ataman: "Euroleague'de biz de varız"

Turkish Airlines EuroLeague sekizinci hafta maçında Darüşşafaka Doğuş’u Abdi İpekçi Arena’da 85-81 mağlup eden Galatasaray Odeabank'ta Ergin Ataman; "THY EuroLeague'de biz de varız" dedi

Ataman: "Euroleague'de biz de varız"

Galatasaray Odeabank, Turkish Airlines EuroLeague sekizinci hafta maçında Darüşşafaka Doğuş’u Abdi İpekçi Arena’da 85-81 mağlup ederek EuroLeague’de ikinci galibiyetini elde etti. Maç sonu Başantrenör Ergin Ataman basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman’ın açıklamaları şöyle:

“Bu bir galibiyetten çok daha fazlasıydı... Oyuncularım bu akşam çok güzel mesajlar verdiler. Galatasaray'ın hiçbir zaman geri adım atmayacağını gösterdiler. Kaunas'ta kötü bir maç oynadık ve buraya geç döndük. Adeta kendi sahamızda deplasmanda oynamış gibi olduk fikstür açısından çünkü Darüşşafaka Doğuş önceki maçını burada oynamıştı, biz Kaunas'tan gece döndük ve hafif bir idmanla maça çıktık.

Basketbol bir takım oyunudur ve bugün oyuncularım bunu tamamen gösterdiler. Bazı oyuncularımızdan çok verim alamadık ama Emir ve Pleiss'ten harika katkı aldık. Takım oyunlarında önemli olan takım içi disiplin ve takımın mücadelesidir, bunu gözeterek çok iyi bir oyun oynadık. Yaptığımız savunma esasında Darüşşafaka Doğuş'un EuroLeague'de kullandığı bir savunma sistemiydi ve biz de bunu kullanarak onları kendi hamleleriyle şaşırttık ve başarılı olduk. Çok iyi bir oyun oynadık, maç daha farklı da bitebilirdi ama 4 farkla bitti. THY EuroLeague'de biz de varız.

Bu takım elbette oyun kurucusu olmadan bu şekilde devam etmeyecektir. Russ Smith’in durumu daha da özel. Bir haftadır idmanlara katılmıyor ve kaburgasında ağrıları olduğunu söylüyor. Ancak kulüp doktorumuzun yaptığı kontrollerde herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadı. Salı günkü Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında oyun kurucu konusuna bakacağız ve yolumuza devam edeceğiz."

Fabian Ruiz Udinese'ye böyle ceza kesmisti...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber