Keyif kuş olmuş, uçup gitmiş.

TT Arena’daki Galatasaray gerçeği böyleydi... Avrupa Kupaları’na katılabilmek için mücadele eden ev sahibi, konuğu Kasımpaşa’yı “boş evde” seyircisiz - taraftarsız karşıladı. Stadın tamamı kapandığına göre Fenerbahçe karşısındaki yenilgiyi “küfürle” protesto eden “koro” toplu cezayı hak etmişti. Keyif kaçıran ilk olay, tribün boşluğu...

İkinci olay da Igor Tudor - Bruma “nahoşluğu”! Portekizli hafta içinde “Zam yap yoksa giderim” diye rest çekince yöneticiler hiç de memnun olmadılar durumdan. Memnun olmayanlardan biri de maç sırasında Bruma’ya ancak 18 dakika dayanabilen Igor Tudor’du. Akla gelen ilk olasılık sakatlık... Hayır, öyle bir şey yoktu. Bu işte başka bir “sakatlık” vardı. Sonradan anlaşıldı... Bruma “laubali” oynuyordu. Pas hataları, top kayıpları, arkadaşlarından kopuk hali Igor’u “köpürtmeye” yetmişti. Hırvat Hoca kemendi atıp kenara aldı Bruma’yı. Yanisi hafifçe burnunu sürttü. Yerini alan Gary Rodrigues biraz daha ciddiyetle girdi oyuna...

..Ve sadece yedi dakika sonra golü yediler. Kemal Özdeş’in Kasımpaşası oyunu doğru oynayarak, sakin ve doğru hamlelerle gollerini attı. Önce Adem Büyük’ün harika asisti ve sağdan kopup gelen Andre Castro’nun golü... Sakatlanan Adem’in yerine ikinci yarıda oyuna başlayan Turgut Doğan Şahin’in Popov’un asistiyle attığı ikinci gol... Eh, bu hava üçlemeye de uygundu. Andre Castro da üzerine düşeni yaptı.

Arada bir de penaltı var. Özgür Yankaya ikinci golden az önce Carole’ün kafasında topun Abdullah Durak’ın açıktaki koluyla temasına “Fransız” kaldı... Çok kritik bir pozisyondu bu. Galatasaraylılar şikayet ederlerse, haklıdırlar, bilesiniz.

Wesley Sneijder can sıkan oyunda şık bir gol atarak gönül almak mı istedi, yoksa özür mü diledi? Bilmiyoruz. Rodrigues’den Podolski’ye, Selçuk’tan kırmızı kart gören Tolga’ya, Sabri’den Muslera’ya, Carole’dan Yasin’e donuk, uyuşuk, dağınık bir Galatasaray vardı Arena’da. Dünkü maçın verdiği bir mesaj var: Bu takım tel tel dökülüyor. Motivasyonu yok, hedef duygusu yok. Savunmasından ileri ucuna kadar yenilenmesi, onarılması gereken bir kadro bu... Kasımpaşa, oyuna saygı duydu ve kazandı.

Galatasaray topluca kaybetti. Igor Tudor dahil!