Almeida tedavide, Sivok hala hazır değil. Kaptan Toraman sakat, Fernandes kontağı kapatmış durumda...
Beşiktaş, oflaya puflaya ligi bitirmeye çalışıyor. Hedef duygusu kaybolmuş. Bırakın hedef duygusunu, futbolu ne oyun olarak oynuyorlar, ne de iş olarak görüyorlar.
Resmen dalga geçiyorlar. Uyuyorlar, kaytarıyorlar, kaçak güreşiyorlar.
Sezon başladı, haftalar tükendi, koca takım hala savunmayı öğrenemedi...
Kabahat Samet Hoca’da mı, yoksa futbolcularda mı?
Ayrımcılık yapmadan, hepsi de çaktı! Kaleciden stopere, bekten merkez oyuncularına, kanattakilerden santrforlara kadar... Hepsi de çamura saplandılar.
Manisa’dan kocaman bir rekorla dönüyorlar şimdi... Mersin İdmanyurdu ile birlikte Süper Lig’in en çok yiyen takımı oldular...
E, bravo yani!
Haydi çocuklar, hep beraber tatili hak ettiniz... Sizi bilmem ama, taraftarlarınız çok yoruldu sizi izlerken... Yürekleri daraldı.
Solukları kesildi...
Siz bu goygoya devam edin de... Seyircinin sizi çekecek hali kalmadı...
***
Akhisarspor’a saygı duymalıyız. Ligin ilk haftasından beri ellerinden geldiğince, akıllarının erdiğince, yapabildiklerince top oynamaya çalıştılar. Oyuna da işlerine de saygı duydular.
Hamza Hamzaoğlu, hakemden ya da rakipten şikayetçi olmadı, kendi futbolcularını da demeçleriyle yaralamadı, onları alay ederek kantara vurmadı.
Bir de Theofinas Gekas var...
Almanya’da gol kralı olmuş, Yunan Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonluğu görmüş, kariyerini hep başarılarla örmüş... Bu adam dünün ibret kahramanı olarak parladı. Krizdeki ülkesinde ödeme güçlüğü çeken takımlarda oynayamadı, geldi Akhisarspor’un krizden çıkma savaşına katıldı. O savaşın en asil şövalyesi Gekas’dı... İki attı, bir kaçırdı.
Takımını ümit ufuklarına uçurdu.
Günün en özel ve en güzel görüntüsü ise tribünlerde yaşandı. Beşiktaş taraftarları Akhisarsporluları alkışladı. İşte Beşiktaş duruşu bu olmalı... Kendi hocana küfür edeceğine kazananı alkışla.