Milli maç arasıymış, Monaco arifesiymiş, geçiniz. Beşiktaş bir türlü tutturamıyor rotasyonu... Şenol Hoca neresinden tutsa elinde kalıyor.
Gökhan Gönül’ün sakatlığı geçmiş. Ama dönüşü pek sağlam değil. Caner Erkin milli takımda zaten iyi değildi, Beşiktaş’ta dinlenmesi gerekir. Kıyamıyor Şenol Hoca, formayı yine Caner’e veriyor. Beşiktaş’ın bekleri ne savunma, ne de ofansif katkı sağlıyor. Kaygı verici bir durum. Q7’nin dinlendirildiği bir maçta Lens’in canavar gibi olması gerek. Hayır hiç de etkili değil. Topu tutamayan, taşıyamayan, pas alıp veremeyen Hollandalı, sadece hayal kırıklığı yaratıyor. Hele Gökhan’la ikisini sağ kulvarda koşturuyorsanız... Boş verin yani...
Beşiktaş’ın iki santrforu var. Negredo klasik 9 oynuyor. Milli maçta sağ cenaha atanan Cenk Tosun, dün sol kanatta -Babel’e vekaleten- görev alıyor. Pozisyon yokluğunda isterse 5 santrforla oynasınlar, hava!
Özetle, bu rotasyon yaramadı Beşiktaş’a... Vekiller asilleri arattı.
Gençlerbirliği, Beşiktaş’a ters gelen bir takım. Savunmada alan kapatarak, Beşiktaş’ın pas trafiğini keserek sıkıntı yaratıyor. Ahmet Oğuz’un uzun topuyla buluşan Ahmet İlhan sağdan kaleye çapraz bir şut atıyor. Fabri parmak ucuyla dokununca Vedat Muriç’e asist (!) yapmış oluyor.
Beşiktaş o golün altından kalkmak için uğraşıyor ama topu rakip kaleye taşıyamıyor. Sadece bir karambol var Hopf’un önünde. Dürtemiyorlar. Şenol Güneş, ilk 45’de durağan, tutuk ve etkisiz oyunu onamak için Talisca’yı sola alıp Cenk’i kale ağzına sürüyor. Ama dedik ya... Neresinden tutsa elinde kalıyor.
46’da Q7 ve Babel giriyor oyuna... Sadece iki dakika sonra Babel’in Ahmet İlhan’a yaptığı gaddarca faul, elbette kırmızı kart gerektiriyor. Beşiktaş 10 kişi... Takımdaki bu “kırmızılık” hali bir hastalığa işaret ediyor.
Kızamık diyeceğim ama.... Koskoca adamlar. Galiba ölçüsüz ve abartılı özgüven duygusu iflas ediyor. Beşiktaş bir gol ararken, ikinciye yakalanıyor. Rantie ile paslaşıp Fabri’nin üstüne giden Scekiç’in vuruşu son darbe... Penaltı golü de yaramıyor Beşiktaş’a. Bu defa Kahraman Bakkal kazanıyor.