Aybaba: "Antalyaspor, Barcelona, Marsilya gibi marka olmalı"

Samet Aybaba: "Antalya, dünyanın en önemli turizm kentlerinden. Turizm kentleri takımlarıyla ön plana çıkıyor. Antalyaspor da Barcelona, Marsilya gibi marka olmalı"

Aybaba: "Antalyaspor, Barcelona, Marsilya gibi marka olmalı"

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Antalya, dünyanın en önemli turizm kentlerinden. Turizm kentleri takımlarıyla ön plana çıkıyor. Antalyaspor da Barcelona, Marsilya gibi marka olmalı" dedi.

Aybaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Medical Park Antalyaspor'da göreve başladıktan sonra transfer çalışmalarını tamamlayıp hızlı bir şekilde lige hazırlandıklarını söyledi.

Lige başlarken takımın genel durumunun iyi olduğunu ancak başarı için sürece ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Aybaba, görevi devraldığı Mehmet Özdilek'in 5 yıldır takımın başında olduğunu hatırlattı.

Aybaba, "Özdilek'in kafasına uygun oyuncuları transfer etmesi, bizim de farklı yönden bakıp daha değişik bir futbol mantalitesine girme isteğimiz gibi konular çakışınca lige sorunlu başladık. Sonradan üst üste galibiyetler alarak yükselişe geçtik. Oyuncularımın kazanma isteğini kutluyorum. Beraberlik sürecinden üst üste galibiyetler ile çıkmak mutluluk verici. İstikrarımızın devam etmesi de önemli" diye konuştu.

"Oyunsal anlamda eksikliklerimiz var"

Takımın aldığı skorlardan memnun olduğunu ifade eden Aybaba, şöyle devam etti:

"Takım, oyunsal anlamda beklediğim gibi değil. Eksikliklerimiz var. Mükemmeli yakalamaya çalışıyoruz. Oyuncular da bunu istiyor. Bireysel anlamda bazı oyuncularımın performansı düşük. O oyuncularımın performansı takımı çok etkiliyor. Çünkü bazı mevkilerde çok tercihli oyuncu sayımız yok. Bu oyuncularımın performansını yükseltmesiyle takımın daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum"

Hedef UEFA Kupası'na gitmek

Aybaba, lige her takımın kupa hedefiyle başladığını anlatarak, "Sezona başlarken UEFA Kupası'na gidebilmek için bazı transferler yaptık. İlk maçlarda uzaklaşmış gibi görünürken şimdi o hedefi yeniden yakalamaya çalışıyoruz. İstikrarlı sonuçlar almaya devam edebilirsek UEFA Kupası'na gitme şansımız olabilir" diye konuştu.

Türkiye Kupası'nda da zorlandıklarını hatırlatan Aybaba, rakip futbolcuların maçlara kendilerini göstermek adına aşırı motivasyonla çıktığını, bu nedenle zor maçlar oynadıklarını kaydetti. Aybaba, UEFA'ya gitmenin en iyi yollarından birisinin kupayı almak olduğunu vurguladı.

Transfer çalışmaları

Transfer çalışmalarını da sürdürdüklerini belirten Aybaba, özellikle genç oyunculara yönelik çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Aybaba, yabancı oyuncu transferleriyle ilgili girişimleri olduğunu, birkaç haftaya her şeyin netleşeceğini dile getirdi.

Medical Park Antalyaspor'un, Antalya'nın en önemli değerlerinden olduğuna işaret eden Aybaba, şunları söyledi:

"Antalya, dünyanın en önemli turizm kentlerinden. Turizm kentleri takımlarıyla ön plana çıkıyor. Antalyaspor da Barcelona, Marsilya gibi marka olmalı. Kış sezonunda kente bine yakın takım geliyor ancak Antalyaspor'un antrenman sahası yok. Sahamız bakıma alındığında tesislerden çıkıp başka yere antrenmana gidiyoruz. Altyapı oyuncuları tesislerin ikinci katında kalıyor. Antalyaspor'un önce turizm şehrine yakışır bir spor kompleksine ihtiyacı var."

Aybaba, turizmi kullanarak markalaşmanın çok kolay olabileceğine dikkati çekerek, "Başkanımız Gültekin Gencer şehri tanıyor, turizmi biliyor. Çok gayret gösteriyor. Antalyaspor, başkanımızın da gayretiyle marka olma yolunda 3-4 yıl içinde büyük mesafe kat edecektir" dedi.

Erol Bulut: "Ligde bulunduğumuz konumu kaybetmek istemiyoruz"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber