Aziz Yıldırım'ı kızdıran transfer! İmzaladı...

Olcay Çakır, Fenerbahçe'den Yakın Doğu Üniversitesi BGD'ye transfer oldu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bazı oyuncuların Yakın Doğu'ya transfer olmasına tepki göstermiş ve "Fenerbahçeliyiz diyorlar ama basket takımı kuruyorlar. Hepsini ihraç edeceğim. Olcay Çakır'a 250 bin TL veriyoruz. BGD dedikleri bir yer 600 bin TL. Hollingsworth'le 400 bin dolarda anlaşacaktık onlar 500 bin verip BGD'ye alıyorlar. Fenerbahçelilik bu mu?" demişti.

Aziz Yıldırım'ı kızdıran transfer! İmzaladı...

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Yakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği (BGD), milli oyun kurucu Olcay Çakır'ı kadrosuna kattı.

Türkiye Basketbol Federasyonunun internet sitesinde yer alan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi BGD'nin, geçen sezon Fenerbahçe'de forma giyen 23 yaşındaki basketbolcuyla anlaşma sağladığı belirtildi.

Kariyerinde daha önce, 2013 yılında Amerikan Kadınlar Basketbol Ligi (WNBA) takımlarından New York Liberty tarafından draft edilen ilk Türk kadın basketbolcu olan 1,82 metre boyundaki Olcay, Fenerbahçe formasıyla Avrupa Ligi'nde de mücadele etmişti.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Olcay Çakır, transfer teklifinin kendisini çok heyecanlandırdığını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Yeni sezonda beni çok güzel günler bekliyor. Beni kadrosuna dahil etmek isteyen bir sürü yerli ve yabancı takım vardı. Yakın Doğu Üniversitesi BGD formasını giyecek olmaktan son derece mutluyum. Burada arkadaşlarımla birlikte, başarıdan başarıya koşacağımıza inanıyorum."

Yakın Doğu Üniversitesi BGD Yönetim Kurulu Üyesi Murat Tüzünkan ise yetenekli bir oyuncuyu kadrolarına kattıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Hem Türkiye liginde hem de Avrupa liglerinde genç yaşına rağmen tecrübe edinmiş, basketbolu çok iyi bilen bir oyuncu. Kendisinin takımımıza güç katacağına inanıyoruz. Takım olarak koyduğumuz hedeflere bizi ulaştırabilecek oyuncuları kadromuza katıyoruz. Olcay Çakır da bu isimlerden bir tanesi. Kendisini transfer etmiş olmaktan mutluyuz. Transferin hayırlı olmasını dilerim." Yönetim kurulu üyesi Çağın Keskin de Olcay Çakır'ın uzun yıllar takıma katkı yapacağına inandıklarını bildirdi.

Aziz Yıldırım transfere kızmıştı

Kadın basketbol takımından bazı oyuncuların Basketbol Geliştirenler Derneği'ne (BGD) transfer olmasına da tepki gösteren Yıldırım, "Fenerbahçeliyiz diyorlar ama basket takımı kuruyorlar. Hepsini ihraç edeceğim. Olcay Çakır'a 250 bin TL veriyoruz. BGD dedikleri bir yer 600 bin TL. Hollingsworth'le 400 bin dolarda anlaşacaktık onlar 500 bin verip BGD'ye alıyorlar. Fenerbahçelilik bu mu? Ondan sonra yemin ediyorlar 'Haberimiz yoktu' diye. Fenerbahçeliyim deyip, Fenerbahçen'nin karşısında olanların hepsini bu kulüpten göndereceğiz. Ya Fenerbahçeli ol ya da olduğun yerde" dedi.

Isla'nın eşi Gala Caldirola, sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber