Barbolini dönemi bitti

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Massimo Barbolini ile yollarını ayırdı.

Barbolini dönemi bitti

Türkiye Voleybol Federasyonu, Massimo Barbolini ile yollarını ayırdı. İki sezondur Kadın Milli Takımı’nın başında bulunan İtalyan antrenörle, alınan başarısız sonuçların ardından, karşılıklı anlaşarak sözleşmesinin feshedildiği bildirildi.

2013’ün ocak ayında Ay-yıldızlıların başına geçen 50 yaşındaki çalıştırıcı Filenin Sultanları’nda kayda değer bir başarı yakalayamadı. Geçen yıl uzun zaman sonra olimpiyatlara katılan ilk takım olmayı başaran bayan voleybol milli takımıyla Londra Olimpiyatları’nda grup aşamasını geçemeyen Barbolini yönetimindeki Ay-yıldızlılar, Grand Prix’de de final grubunda kürsüye kalamadı.

Sultanlar Dünya Şampiyonası’nda ise dokuzuncu sırayı almıştı. Yeni görev için VakıfBank’ta Giovanni Guidetti’nin yardımcılığını yapan Ferhat Akbaş’ın ismi ilk sırada gösteriliyor.

Cengiz Göllü anıldı

Türk voleybolunun efsane isimlerinden, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Cengiz Göllü için anma töreni gerçekleştirildi. Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde 1973’ten itibaren 21 sezon kadın ve erkek voleybol takımlarının teknik direktörlüğünü yapan, Göllü için yakınları ve sevenleri Eczacıbaşı Spor Salonu’nda bir araya geldi.

İbrahimovic tepkisiz kaldı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber