Geri Dön

Barış için koşacaklar

Turkcell’in isim sponsorluğunda bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Turkcell Gelibolu Maratonu, ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bugün gerçekleşecek. 42 kilometrelik parkur 09.30’da başlarken, 11.00’de halk koşusu start alacak.

Barış için koşacaklar

ERKAN AYRAÇ

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu sene 4.’sü düzenlenecek olan Turkcell Gelibolu Maratonu bugün koşulacak. Dünyanın sayılı tematik maratonlarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl tüm dünyada kutlanan Troya Yılı’nın en önemli organizasyonu olarak da dikkat çeken Turkcell Gelibolu Maratonu’nda bu sene toplam 100 bin TL ödül dağıtacak. Bugüne kadar 15 binden fazla kişinin katıldığı organizasyonda yine maraton, yarı maraton, 10 km koşusu ve halk koşusu mücadeleleri yapılacak.

Turkcell Gelibolu Maratonu’nun en zorlu etabı olan 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndaki start noktasından başlayacak. Saat 09.30’da başlayacak yarışta katılımcılar Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu’ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı Maraton ise saat 10.00’da yine Morto Koyu’nda başlayacak. 10 kilometrelik koşu ise saat 10.45’te aynı noktadan başlayacak. Fransız Anıtı ve Redoubt İngiliz Mezarlığı’ndan geçecek katılımcılar, Morto Koyu’nda yarışı noktalayacak. Büyük katılımın beklendiği halk koşusu ise, saat 11.00’de Morto Koyu’ndan başlayacak ve 5 kilometre uzunluğunda olacak. Turkcell Gelibolu Maratonu’nda toplam ödülü de 100 bin lira olarak belirlendi. Maraton, Yarı Maraton ve 10 Km. Koşuları’nın yanı sıra, 9 yaş kategorisinde ilk 3’e giren kadın ve erkek koşucular ayrı ayrı para ödülüne sahip olacak.

Onur konuğu Şahika Ercümen
2018 Troya Yılı’nın en önemli organizasyonlarından biri olan Turkcell Gelibolu Maratonu’nun bu seneki onur konukları komedyen Hayrettin ve dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen olacak. İki isim de Gelibolu’nun tarihi atmosferinde koşacaklar. Öte yandan iki sene önce 10 bin fidanın dikimiyle hayata geçirilen Turkcell Barış Ormanı’na, 10 bin fidan daha eklenerek ormandaki ağaç sayısı 30 bine çıkartılacak.
En teknolojik maraton
Turkcell Gelibolu Maratonu’nun tüm detaylarına BiP üzerinden ulaşmak mümkün olacak. Türkiye’nin yerli ve milli iletişim ve yaşam platformu BiP’te açılan Turkcell Gelibolu Maratonu kanalı, Turkcell Gelibolu Maratonu’nun resmi iletişim kanalı olacak. Başta katılımcılar olmak üzere tüm takipçiler, bilgi akışını bu kanal üzerinden takip edebilecekler. Turkcell’in hem evden hem de mobil cihazlardan izlenebilen televizyon platformu TV+’ da canlı yayın ve röportajlarla da maraton heyecanı yaşanacak.

Skorer TV Özel | Fernand Coulibaly

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber