"Başıma silah dayasalar dahi pahalı transfer yapmayacağım"

Bursaspor Başkanı Ali Ay, başına silah dayasalar dahi pahalı transfer yapmayacağını belirterek, “Temmuz sonuna kadar ödenecek rakam 40 milyon TL. Transfer isteyen arkadaşlar öncelikle bunu düşünsünler, ona göre transfer istesinler” dedi.

"Başıma silah dayasalar dahi pahalı transfer yapmayacağım"

Yeşil-beyazlı kulübün Bursa Amatör Spor Kulüpleri ailesine verdiği geleneksel iftar yemeği Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde gerçekleştirildi. İftar yemeğine, Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Taban Birlikleri başkanları ve üyeleri, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç ve üyeleri, Onursal Divan Başkanı Kadir Şankaya, Bursaspor Yönetim Kurulu üyeleri, altyapı antrenörleri ve sporcular, eski futbolcular, TFF Bursa Bölge Müdürü Atilla Dönmez, Bursa Amatör Spor Kulüpleri yöneticileri, taraftar dernekleri üyeleri ve davetliler katıldı.

“BU SENEKİ BÜTÇEMİZ 45 MİLYON TL”

Dualarla birlikte yenilen iftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulunan Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursaspor’un futbolcu bütçesinin bu yıl 45 milyon TL olacağını belirterek, “Bugünlerde sosyal medya çok fazla transfer istiyoruz. Evet biz de 5-10 milyon Euro’lar verip transfer yapabiliriz ama kulübümüzün durumunu defalarca sizlere bahsettim. Ben kongrede şunu söyledim. Ben Bursaspor’un bütçesini düzgün hale getirip, ele güne muhtaç olmadan başarılı bir şekilde yönetilmesini taahhüt ettim. Allah’ın izniyle bunu başaracağız. Arkadaşlarımız ile geçen seneki bütçeye baktık. Sadece futbolculara 140 milyon TL harcanmış. Bizim bu seneki bütçemiz 45 milyon TL. Bu seneki takımımız geçen seneden daha başarılı olacak. Bunu sözünü size veriyorum. Sizden, bizleri desteklemenizi istiyoruz. Şu anda zaten bunu görüyoruz” dedi.

“BAŞIMA SİLAH DAYASANIZ DAHİ PAHALI TRANSFER YAPMAYACAĞIM”

Kombine biletlere olan ilgisizlik sebebiyle taraftarlara da sitem eden Başkan Ay, “Bazı arkadaşlar ipe sapa gelmeyen şeyler söylüyorlar. Tekrar şunu söylüyorum; başıma silah dayasanız dahi pahalı transfer yapmayacağım. Biraz taraftarlarımıza sitem edeyim. Şu anda 1 buçuk ay içerisinde 3 bin 600 kombine satılmış. Satılan loca sayısı 15 tane. TOFAŞ ile ilgili güzel haberler geldi. Anlaşmamızı yaptık. Durmazlar ile Allah razı olsun herhalde 4 yıllık bir anlaşma yapacağız. Formamızın önünü sattık, arkası ile görüşme yaptık. Olumsuzlukların yanında olumlu şeyler de oluyor. Allah bu olumlu işlerin fazlalığını daim etsin. Çünkü şu anda buna ihtiyacımız var. Temmuz sonuna kadar ödenecek rakam 40 milyon TL. Transfer isteyen arkadaşlar öncelikle bunu düşünsünler, ona göre transfer istesinler” diye konuştu.

A MİLLİ TAKIM YORUMU

Ay, yaptığı açıklamada, şampiyonada grupların son sırasında olan ve hala gruptan çıkma şansı bulunan ülkelerin olduğunu belirtti.

Hiçbir ülkenin gruptan çıkma şansının Türkiye kadar karışık olmadığını ifade eden Ay, "Futbol dışında hangi alanda Avrupa'da ilk 24 ülke arasında yer alıyoruz ki finallere katılmış olmanın bile tadını çıkaramıyoruz." şeklinde konuştu.

Türkiye'de futbolun halinin ortada olduğunu dile getiren Ay, "Milli takım, bütün kulüplerin aynası. Ülke olarak eleştirmeye, tartışmaya ve hatta olayı daha ileri götürüp kendi bağrımızdan çıkan değerleri karalamaya bayılıyoruz ama kimse de dönüp aynaya bakmaya cesaret etmiyor. Kendi öz eleştirisini yapmıyor. Fransa'daki kafilede kim varsa, federasyon başkanından malzemecisine kadar hepsi bu toprağın insanı. Bugün hedef tahtasına konulan bütün oyuncular, bizim oyuncularımız." ifadelerini kullandı.

Alay edilmesi yerine kulüpleri yönetenlerin ve antrenörlerin, milli takımda forma giyen oyuncuların bu noktada olmalarından kendilerine bir pay çıkarması gerektiğini vurgulayan Ay, şunları kaydetti: "Fatih Terim gibi bir futbol markasını, uluslararası başarıların tümünde imzası olan bir adamı tartışacağımıza, milli takıma bu oyuncuları 'Zihinsel ve fiziksel olarak hazır gönderebiliyor muyuz' önce ona bakalım. Başarıyı paylaşmaya bayılıyoruz ama başarısızlık varsa kendi dışımızdaki herkesi suçluyoruz. Kulüp başkanı olarak Fransa'daki tabloda kendimi de sorumlu görüyorum. Türkiye'de bütün kulüpler başlarını kuma gömmekten vazgeçsinler. Ayrıca bizi biz yapan, bir yapan değerlerimize bu şekilde sırtımızı dönmeye devam edersek, Türk futbolunun kumdan kaleden bir farkı kalmaz."

Minik Sakaryasporlu bayram harçlığını kulübüne bağışladı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber