FENEXİT

Beşiktaş 2 puanı kaybetti, ligde 2 puan önde, üzüntüden yıkıldı.

Fenerbahçe, 2 puanı kaybetti, Başakşehir' den 6 puan geriye düştü, sevinçten camia yerinde duramıyor.

Oysa Şampiyonlar Ligin hedefi zora girdi. İmkansıza yakın. Fenexit oldu.

Yine de seviniyor adam.

Burası Türkiye.

9 kişi ile 1 puan geldi ya. Sevin.

Sen liderin 8, ikincinin 6 puan arkasındasın, ama son dakika ile atılan bir şans golüne sevinmekten bir hal oluyorsun. Sanki şampiyon olmuş gibi.

Bunun adı nedir, söyleyeyim.

Fenexit. Şimdi buna da sevin bakalım.

ŞENOL GÜNEŞ

Ligin en iyi hocası. Açık ara en iyi futbolu da Beşiktaş' a oynadı, son 3 haftaya kadar. Ancak kritik, kader maçlarını oynatamıyor. Hep hata yapıyor. Takımını psikolojik olarak hazırlayamıyor.

Beşiktaş bu maça öyle bir hırsla çıktı ki, hakem Aydınus azıcık adil ve tarafsız yönetse ilk yarıda 3 sarı kart vardı. İkisi Tolgay' a, dolayısıyla da kırmızı.

Bu gereksiz hırs ne zaman yakacak Beşiktaş' ı derken, bir anlık hata ve 1-1. Şimdi şampiyonluk tehdit altında.

Yapma be hocam. Sakin. Aşırı hırsa ne gerek var. Zaten ahı gitmiş, vahı kalmış bir rakip var karşında. Bıraksan orta sahayı dahi geçmeyecek. Böyle bir aşırı hırsa, böyle bir aşırı motivasyona ne gerek var. Bak son dakikada bu aşırı hırs, motivasyon seni yaktı. Bir anlık boşluk, dikkatsizlik, aşırı kendine güven 2 puandan etti.

Bu sene şampiyonluk kaçarsa, bu kader maçlarındaki kötü performanstan kaçacak.

Şampiyonluk burdan kaçarsa, sanırım sonuç Şenexit olacak.

DICK ADVOCAAT

Hasan Ali- İsmail Köybaşı tercihi hataydı. İsmail' i bu baskının altına çıkarması hataydı. Türk futbolcusunu anlayamadı, çözemedi. Duygusallık konusunu kavrayamadı.

Ozan ile başlamış olsa, ilk yarı daha az pozisyon verirdi. Takımın kendine güveni daha az zedelenirdi.

Birde Roman ne kötü tercih oldu öyle. Adam ne stoper, ne orta saha. Büyük hayal kırklığı. Sen bu adamı orta sahada kullanmaya çalışıyorsun. En kötü Salih, bu Roman' dan bin kat iyidir, ki Salih çok kötü oyandı, ancak yine de 2-3 pas yaptı.

ŞAMPİYONLUK

Bence Beşiktaş' ın işi zor. Başakşehir üç maçı kazanırsa, şampiyon olur. Beşiktaş ve Şenol Güneş' in son 4 maçta üzerlerindeki baskıyı kaldıramayacakları düşüncesindeyim.

AZİZ YILDIRIM

Tokat olayı gerçek mi bilemiyorum, görüntülerden anlayamadım. Doğrulamak gerek. Eğer doğru ise, Başkan' a yakışmadı. Sportif başarısızlık ve son yıllardaki stresin acısını bu tür hareketler ile çıkartmak yakışmıyor. Varsa bir hakaret, varsa bir terbiyesizlik, gereğini hukuk yapar. Gerek yoktu böyle bir harekete.