Son Viraj

Fenerbahçe için Karabük maçı kolay geçer, Konya maçı ise zorlar. Tahminim Galatasaray açısından her iki maç da kolay geçmeyecek. Özellikle ilk 5 hedefi olan Göztepe maça asılacaktır. Başakşehir'in Antalyaspor ve Kasımpaşa maçlarında bir beraberlik alma ihtimali yüksek. Zaten moraller son derece bozuk. Beşiktaş ise bence artık şampiyonluk değil, 2.'lik hayali kuruyor. Osmanlıspor maçı rahat geçer ama Sivasspor oldukça zorlayacak.

Galatasaray bu hafta kayıpsız geçerse, şampiyon olur. Berabere kalır veya daha kötüsü yenilirse, haftaya o baskı ile işi oldukça zorlaşır.

Fenerbahçe, tüm sezon ortaya koyduğu kötü futbol ve anlamsız kayıplara rağmen ligi büyük ölçüde 2. bitirecek gibi gözüküyor. Bu saatten sonra puan kaybı yaşanacağına ihtimal vermiyorum.

Beşiktaş için büyük hayal kırıklığı olan bir sezondu. Cenk Tosun' un kaybı, makine düzenini bozdu ve şampiyonluğa mal oldu. Tamamen stratejik bir hata. Fikret Orman yönetimi bu hataları ile şampiyonluğu elleri ile hediye ettiler.

Başakşehir artık ilk 3'ün takımı oldu. İstikrar ile ilerliyorlar. Taraftar ve kendilerine duyulan sempati eksikliği yüzünden şampiyonluğu kaçırdılar. Başakşehir ne yapıp ne edip yeni sezonlarda taraftar sorununu çözmeli.

Tahmin yapmak zor ancak bana göre %60 Galatasaray- %40 Fenerbahçe şampiyon olur.

Aykut Kocaman Ayrılır mı?

Onun teknik direktör olduğu her sezon yazdım; Kocaman ile Fenerbahçe arasında kimya uyuşmazlığı var. O vasat kadroları saplantılı şekilde tek bir sistem içinde takım yapma ve istikrar sağlayıp üstüne koyarak ilerleme peşinde, taraftar ise iyi kadrolar ile sürekli ve sürdürülebilir iyi futbol izleme peşinde. Bu ikisi örtüşmüyor. Aziz Yıldırım Aykut Kocaman' a gerçekten çok kötü bir kadro verdi. Çok vasat bir takım emanet etti. Kocaman da kendi futbol anlayışı ile birşeyler yapmaya çalıştı Bu takımın en göze batan isimleri son haftalarda Aatıf, Hasan Ali ve Şener ise, oturup düşünmek lazım. Bu kadro kalitesi neden böyle diye?

Fenerbahçe bu sezon da şampiyon olamaz ise bunun tek sebebi bu vasat kadroyu hocaya sunan Yönetim ve en başta da Aziz Yıldırım olur. Tribünlerdeki taraftar zaten sahadaki futboldan ziyade Yönetimi protesto ediyor. Ancak anlayan yok! Aziz bey yeniden seçilir ise, Kocaman büyük ölçüde devam eder. Ali Koç seçilirse, Kocaman' ın Fenerbahçe macerası biter. Benim tahminim bu yönde.

Fatih Terim Mucizesi

Terim' in elinde sihirli değnek yok. Sadece Türk futbolunu çok iyi biliyor. Bu vasat ötesi ligde ne yapılması gerektiğini biliyor. Onu yapıyor ve her seferinde rakipleri tuş ediyor. Bu sefer elinde bireysel olarak müthiş yetenekler vardı. Motive etti, fiziksel yükleme yaptı, şansı da iyi gitti, kopardı. Tebrik etmek gerek.

Şenol Güneş

Bence Beşiktaş' ta misyonunu tamamladı. Trabzonspor' un ona daha fazla ihtiyacı var. Beşiktaş yönetimi teknik tarafta vites artırmalı ve bir ekol takımı oluşturmak üzere, yeni hoca seçimi için yurt dışına bakmalı. Beşiktaş için artık yeni bir vizyon ortaya koyma zamanı geldi.