BESİKTAŞ BÜYÜYECEK

Öncelikli hedefimiz güçlü finansal yapı kurmak. Büyüyerek borçlardan kurtulacağız. Borçlar 3 yılda 100 milyon liraya düşecek 14 aylık süreçte 185 milyon lira kaynak yarattık. Beşiktaş bütün branşlarda güvenilir bir kulüp haline geliyor. Bu kararlılığımız devam edecektirSeçim bir gün ama önümüzde 1100 gün gibi bir süre bulunuyor. Uyumlu bir ekip olmaya gayret ettik. Elimizde beraber çalıştığımız bir kadro var

BESİKTAŞ BÜYÜYECEK

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 16 Haziran Pazar günü yapılacak olağan seçimli genel kurul öncesi yönetim kurulu listesinde yer alan isimlerle birlikte Swissotel’de bir basın toplantısı düzenledi. Yeni döneme ilişkin umut dolu açıklamalar yapan Başkan Orman öncelikli hedeflerinin güçlü bir finansal yapı kurmak ve kulübün gelirlerini düzene sokmak olduğunu dile getirdi.
Yönetim kurulunu oluştururken uyumlu çalışacak isimlerin bir araya gelmesine dikkat ettiklerini kaydeden Orman, “Seçim bir gün, fakat önümüzde beraber çalışacağımız 1100 gün gibi bir süre var. Onun için uyumlu bir ekip olmaya gayret ettik. Zaten iktidarda olduğumuz için elimizde beraber çalıştığımız bir kadromuz var. Bunun içerisine camiamıza maddi, manevi faydalı olacak yeni yönetici arkadaşlarımızı ilave ettik. Beşiktaş camiasına ve tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte görevde oldukları 14 aylık süreçte finansal alanda önemli adımlar attıklarının altını çizdi.
Siyah-beyazlı kulübün Başkanı, “14 aylık süreçte tutarlı bir politikayla borç grafiğini durdurmaya gayret ettik ve yaklaşık 185 milyon lira gibi bir kaynak yarattık. Şu anda Beşiktaş’ın bütün branşlarda güvenilir bir kulüp haline geldiğini görmektesiniz. Bu kararlılığımız devam edecektir. Büyüyerek borçlardan hızla kurtulacağız. Bu da yapacağımız sponsorluk anlaşmaları, yeni stadyumumuz ve mantıklı bir anlayışla kulübü idare etmekten geçer. Önümüzdeki üç yıl içinde kulübün borçlarını 100 milyon liraya çekmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Aklanarak çıkacağız’
Beşiktaş’ın şike iddiasıyla UEFA Disiplin Kurulu’na sevk edilmesini de değerlendiren Fikret Orman şunları söyledi:
“Bu gibi olayların bizim camiamızla uzaktan yakından ilgili olduğunu düşünmemekteyiz. Beşiktaş buradan aklanarak çıkacaktır. Yeni yönetim kurulu üyemiz Melih Sami Esen yarın (bugün) hukukçularla beraber İsviçre’ye gidecek. Yabancı hukuk bürolarıyla beraber çalışacağız. Bu savunmaya ben bizzat katılacağım. Çünkü geçen seneki finansal fair-play ile ilgili yaşadığımız süreçte, UEFA Disiplin ve Tahkim Kurulu’na söz vermiştim. Şu an Beşiktaş’ın güncel bir borcu yoktur. Bütün üçüncü şahısların da borçları ödenmiş durumdadır. Attığımız bu adımların bir güven oluşturacağına inanıyorum. Buradan yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyorum.”

Yönetim listesini tanıttı
Başkan Fikret Orman pazar günü yeniden göreve seçilmesi halinde birlikte çalışacağı yönetim kurulunu medyaya tanıttı. Orman’ın listesindeki Ahmet Nur Çebi, Ahmet Kavalcı, Umut Güner, Yalçın Kaya Yılmaz, Melih Sami Esen, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Faik Akdil, Erdal Torunoğulları, Erdal Karacan, Berkan Gocay, Emre Kocadağ, Hakan Özköse ve Ahmet Mete Vardar toplantıda yer aldı. İşleri nedeniyle Ankara’da bulunan Deniz Atalay ise toplantıya katılamadı.

Evren Turhan: 'Derbide Galatasaray'ın avantajlı olduğunu düşünüyorum'

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber