Yerli hocaları savunduğumuz zaman, ortalık yangın yerine dönüyor, bazı kesimlerce eleştirilere hedef olduk, ama yılmadık.
Rahmetli Derwall ve bu oyuna hâlâ katkılar sunan Sepp Piontek ve Lucescu’yu, hep alkışladık, el üstünde tuttuk. Çünkü, Türk futboluna yaptıkları hizmetler hâlâ belleklerde.
Mancini ve Prandelli, ikisi de dünya markası... Peki, Galatasaray’daki karnelerine ne demeli? Başarısızlıkları bir yana milyonlarca Avro’yu alıp, ülkelerinin yolunu tutmadılar mı?
Yönetim, rotayı yerliye çevirdi, Hamza Hamzaoğlu’nu göreve getirirken, aslında büyük cesaret örneği verdiler bizce...
Ne oldu?
Aslan 4. yıldızı apoletlerine yapıştırdı... Yani, Hamza hoca, iki dünya markasının yapamadığını başardı, Aslan’ı zirveye taşırken, bizim ‘yerli’ tezimizi de kaşeledi, onunla ne kadar gurur duysak, azdır.
Kıssadan hisse, sevgili Beşiktaşlı yöneticiler! Haldır - haldır, yabancı peşinde koşacağınıza çevrenize bakın, Rıza, Sergen, Şifo Mehmet, Tayfur Havutçu var... Metin Tekin, sportif direktörlüğe yakışmaz mı, yakışır. Hamza örneğini baz alın, kendi markanızı siz yaratın, ey yöneticiler, bu fırsat kaçmaz.

Maç mı?
Tren kaçmış, heyecan dibe vurmuş, yani, formaliteden öteye gitmeyen bir mücadele!
Demba Ba cezalı ya, Beşiktaş sahaya çift forvet... Anlı - şanlı hoca gider - ayak geç de olsa gerçeği gördü nihayet, kutluyoruz!
Hadi, Mustafa sakatlıklarla boğuştu uzun süre, mazereti var. Ya Cenk Tosun? Adam golcü, ancak yedek kulübede hep görev bekledi, adeta pas tuttu! Attığı gol takım için bir anlam ifade etmiyor belki, ama adres yerini buldu bizce! Ofansif oyuncu Olcay, gol atamıyor ya, bari işe yarasın diye savunmaya çekildi! Serdar Kurtuluş ise yedek, şaşırmadık! Ancak, onu sık sık rakip savunmanın göbeğinde gol ararken gördük, eee ne de olsa alışkanlık! Töre, ortalarda yok, gribal bir durum mu, yoksa ‘aforoza’ mı, uğradı henüz bilinmiyor! Haaa bi de bu maç Ümraniye’de ‘nadasa’ çekilenlere yaradı! Uğur Boral’ı bu sezon ilk kez sahada gördük, yüzünü anımsadık, iyi de oldu! Atınç, kardeş eline - koluna sahip ol emi! İyi ki hakem görmedi, buz gibi penaltıyı es geçti, kardeş!
Veli Kavlak’ın kulakları çınlasın... Bir sakatlandı, orta saha çöktü, şampiyonluk kaçtı, görünmez kahramanmışsın, farkına varamadık, kusura bakma.