Hazırlık maçı da olsa, kazanmak elbette önemlidir, bunu biliyoruz... Ne var ki kazanırken de, kaybederken de eksikliklerimizi görmemezlikten gelemeyiz... A Milli Takımımız da değişim içinde, yeni yüzler, yeni heyecanlar kantara çıkıyor. Görüyoruz ki, teknik direktör Lucescu, yeni bir yarışmacı takım oluşturmanın hesapları içinde, bu anlamda da büyük aşama kaydettiğini söylersek abartmış olmayız.

Bosna Hersek’in oturmuş bir kadrosu var, futbolcuları neredeyse beş yıldır birlikte oynuyorlar. Uluslar Ligi’nde Rusya ile ciddi bir puan maçımız var. Artı Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde bu tip takımlarla hazırlık maçı yapmanın bize artı dönüşleri olacaktır.

Valla, İsveç karşısında muhteşem bir geri dönüş yaşayan A Milli Takımımız’dan gelecek adına olumlu sinyaller alıyorum.
Tecrübeli çalıştırıcı Lucescu kafasındaki ideal kadroyu bulmuş, araya da yetenekli gençleri serpiştiriyor, onlara şans tanıyor. Bu şans yarışırken olmaz, ancak bu tip hazırlık maçlarında gerçekleştirebilirsiniz.

İyi yanlarımız fazla, en azından mücadele eden, pes etmeyen, süreki galibiyeti kovalayan, hazırlık da olsa işini ciddiye alan bir takımız. Ne var ki, bir de hücuma çıkarken şu pas hatalarından arınsak ne güzel olacak! O hatalar kalemize tehlike olarak dönüyor. Visca’nın tehlikeli pozisyonu da bundan kaynaklandı.
Bir de topu kaptığımız anlarda ilerde gerekli çoğunluğu yakalayamıyoruz! Bitmedi... Rakip savunmaya yüklendiğimiz anlarda nedense şut atmıyoruz, üstelik azınlıktayız (!) Oğuzhan gibi pası yeğeliyoruz, yani sorumluluk alamıyoruz. Vur kardeşim vur, tekniğin ve tecrüben fazlasıyla var. Bakın Hakan Çalhanoğu, kaleyi gördüğü anda her yerden vuruyor, en azından arıyor. Cengiz Ünder’in de bu özelliği fazlasıyla var, biliyoruz.

Enes kardeşimiz yetenekli bir oyuncu eyvallah, ancak Cenk Tosun’un alternatifi olabilir mi, çok zor, sırasına bekleyecek!. Niye mi?... İlk yarıda yakaladığı, atmayı beceremediği bir net pozisyonumuzu anımsayın!
Gol umudumuz Cenk Tosun’da 70’te Enes’e nazire yaparcasına net pozisyonu gole çeviremedi! Maçın özeti mi, kazanma adına her şeyi yaptık, ikinci yarıda oyunu tek kaleye dönüştürdük, tek eksiğimiz ürettiklerimizi gollerle taçlandıramadık olsun, iyi yoldayız, bu takımdan umutluyuz.