Sezon bitiyor, hangi hakemi tutsak, elimizde kalıyor! Alın en sıcak örnek Bülent Yıldırım... Neredeyse emekli olacaksın arkadaş, hâlâ kurallardan bi habersin! Öyle adına-sanına bakmayacaksın, aslanlar gibi kuralları uygulayacaksın! Nerdeee? Oğuzhan’a Bilal Kısa’nın girişine ne demeli? Öyle bir çift dalıyor ki, bırakın vurmasını kenara direkt kırmızı kart, sarıyla geçiştiriyor! Tosic’in hücuma çıkarken formasından çekilip indirilmesi sarı, o da yok! Peki, Sivok’unki? Yanında adam varmış, geçin efendim geçiniz... Aboubakar kurtulsa bariz gol şansı, Bülent Yıldırım sarıyla geçiştiriyor, bal gibi kırmızı kart! Artı Quaresma’nın Jorquera’nın sırtına tekmesini hiçbir hakem es geçmez, sarı kesin, bunu bilir, bunu söyleriz! İkinci yarıda aklı başına geldi, kuralları anımsadı, kartları yerinde kullandı! Yahu hoca, Beck’i uzatma dakikalarında korner köşesinde resmen dövdüler, nasıl seyirci kalırsın, yazıklar olsun!

Seyirciyi de anlamakta zorlanıyoruz doğrusu! İlk yarıda sürekli sahaya patlayıcı ve yabancı cisim attılar! Dememiz o ki, maçın yarıda kalması için müthiş efor sarfettiler, gözlerimize inanamadık!

Düşünün rakip Bursaspor, haftalardır kalesi gollerle dolup, taştı(!) önüne gelen yeniyor, Beşiktaş’ın karşısına gençlerle çıkmış, Kartal’a gücü kadar kafa tutuyor! Böylesi bir tabloda koca Beşiktaş, bırakın pas yapmayı ilk yirmi dakika senkron tutturamadı, buna ne demeli? Rakibin baskısını uzun süre üzerinden atamayan Kartal, rakibine pozisyon vermediği gibi, Quaresma ve Aboubakar’la iki fırsat yakaladı, birine Harun geçit vermezken, diğerini ise siyahi oyuncu kötü vuruşla dışarı attı!

Quaresma, belli ki soyunma odalarında zılgıtı yemiş, ikinci yarıda durulmuş! Gerginlik ve de stres Kartal’ın genlerinde var, bu da hataları birlikte getiriyor... Bizce maçın kırılma anı, Kubilay’ın atamadığı Fabri’nin kurtardığı pozisyondur... Güneş’in Cenk Tosun hamlesi kazanma adına doğruydu, nitekim bu değişim golü getirdi... Aboubakar kedi olalı bir fare tuttu, Cenk Tosun’a harika asist yaptı, golcü futbolcu zor pozisyonda Kartal’ı çekip, ipten aldı. Aboubakar bitime saniyeler kala Bursa’nın fişini çekti.

Valla arkadaşlar, ligin bitimine üç hafta kaldı, siz siz olun yanınızda mutlaka diazem bulundurun! Beşiktaş yeniden lider, üstelik puan avantajı da var. Eee koca Kartal, kredisini iyi kullanmalıdır, ipler tamamen pençesinde! Kartal, stresten besleniyor, taraftarını bunalıma sokmaktan hoşlanıyor, daha doğrusu zoru başarmayı seviyor!